fifo

Jaka by mela mit slozeni zubni pasta podle evropske unie.Je nejaky standart, nebo pasty maji ruzna slozeni latek.?

Odpovědi
Pájo

Proč by měla mít zubní pasta složení podle EU?
Doplňuji:
A co říkáte tomu, že (podle nových studií) pěnící přísady mohou poškozovat zubní sklovinu??
Žádná EU norma na složení pasty zkrátka není…
Jde o receptury výrobce, nikoli standardní složení dle EU.

odpomass

Složení má každý výrobce jiný. Když už tu někdo načal otázku o kvalitě pasty, tak nejkvalitnější mají více fluoru než ty obyčejné. Mezi ty kvalitnější patří např. elmex a lacalut, ale zase tady nechci dělat reklamu. Musíš si vybrat sám/a.

tazatelka

Jestli standarT nevím, standarD asi žádný není.

Matthew

Složení pasty je víceméně z 40% vodou, asi z 50 % brusnými prostředky (abraziva), a zbytek jsou pěnicími prostředky a příchuť, pojidla, barviva a fluorid.

Myslím si, že tenhle poměr bude dodržovat nejspíš většina značek. Podle mě mají dokonce ty dražší pasty třeba jenom lepší příchuť, ale jinak mají stejný účinek jako ty levnější.

Více zde: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Zub­n%C3%AD_pasta

anonym

Zubaři by to neměli doporučovat (samozřejmě jsou v tom prachy), ale prý je nejlepší na zuby a dásně obyčejná citronová šťáva.