Mia.F

Jaká by měla být ideální prodleva mezi jídly?

Jak dlouho by měl člověk v ideálním případě čekat než si vezme další jídlo, po tom co se nají, aby minimalizoval riziko nevolnosti a trávicích problémů? Za jak dlouho po jídle je žaludek 100% připravený na to přijmout další jídlo?

Nejlepší odpověď
Drap

Cca 3 hodiny. Ovšem za té podmínky že jíš relativně malé porce.

Další odpovědi
charliesheep

Mimo doporučených časů poslouchej své tělo,řekne si,kdy má dost,kdy potřebuje další přísun potravy… 3 hodiny jsou průměrným časem,optimalizovat si jej může každý podle svých potřeb,ale opravdu záleží na tom,co a kolik toho jíme a jaký máme výdej energie. Optimální denní režim je snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře,skladba stravy individuální a pokud člověk ponocuje,je vhodná i další svačina cca 3 hodiny po večeři,není pravda že od 17.hodiny se nemá nic jíst. Pitný režim je samozřejmě důležitý.

pusinka50

Plnohodnotná snídaně – svačina kousek ovoce – oběd – svačina jogurt – večeře nejpozději 2 hod před spaním.
Každé jídlo se tráví jinak dlouho, pauzy by měly být 2–3 hod, protože mezi 3 hlavními jídly je právě vhodná a doporučovaná malá svačinka, aby si tělo neukládalo tuky a nezpomalil se metabolismus.