Jaká by byla vaše volba ve výběru jídel?

Jiná otázka není vložená, protože pouze si vyberte z uvedených jídel. Děkuji za pochopení. 🙂

Nejlepší odpověď
lukas1912

české vepřo, knedlo, zelo

Další odpovědi
jepik

české vepřo, knedlo, zelo

anonym

vídeňský guláš

da ny

české vepřo, knedlo, zelo

Oběd:
Knedlo, zelo, vepřo bych ještě po pauze zazdila pirohem s masovou náplní (případně vareniky).
Tak za 1,5 – 2h bych si dala polské nálesniky (s tvarohem).
K večeři pak ten český vídeňský guláš 🙂

Rokio

české vepřo, knedlo, zelo

Zelí je zdravé, vepřové dodá na svalové hmotě a knedlo potřebný tuk.

anonym

čínské Kung-Pao

Německý eintopf vypadá dobře, ale ještě jsem ho nejedl. V ostatních volbách je lepek buď v příloze/těstě a tak podobně, takže si tu moc nevyberu. Záchrana je v čínském Kung-Pau, ale doufám, že není pálivé, protože pak tu budu o hladu. :D
Né asi bych zkusil ten eintopf viz: http://www.re­ceptyonline.cz/ne­mecky-eintopf--2478.html

Eintopf „jeden hrnec“ se skládá většinou z velkého množství surovin a má velmi hustou konzistenci. Existuje mnoho regionálních receptů této husté polévky. Největší slávu zažívala během války, při nedostatku potravin kdy se se vařilo, co dům dal, a vznikalo velké množství zajímavých variant. Často se vařila v chudých rodinách, ale i při nedostatku času při žních, když bylo velké praní atd. Typické hlavní suroviny Eintopfu jsou luštěniny jako hrách, fazole, čočka. Ze zeleniny se nejvíce využívá zelí, tuřín, mrkev a brambory. Samozřejmě se v receptech objevují i různé druhy masa, klobásy, párky aj. Kombinace všeho by mohlo pro některé připomínat vaření pejska a kočičky z jedné naší známé pohádky, ale u Eintopfu to zase tak neplatí. Při přípravě tohoto německého pokrmu záleží na poměru surovin a dodržení správného postupu.

Kepler

ruské pirožky

To jediné jsem ještě nejedl, tak bych byl zvědavý.

anonym

vídeňský guláš

Na prvním místě guláš na druhém vepřo, knedlo, zelo.
V restauracích si nic jiného nedávám.
Guláš či vepřové vždy se šesti knedlíky.

Frogman

americký hamburger

Pravý americký burger je fakt špica! :DD

Linete

čínské Kung-Pao

Pirohy jsou hned v závěsu. :)

suaeda

české vepřo, knedlo, zelo

Při cestách v zahraničí jsem ochutnal různá národní jídla, která mi chutnala, ale rád se vracím k české klasice.

marci1

české vepřo, knedlo, zelo

Jedině VKZ se dvěma! 🙂

Drap

české vepřo, knedlo, zelo

Volba je zcela jasná, bez dlouhého přemýšlení

Sarrow

americký hamburger

České jídlo si můžu dát kdykoliv, takže bych z uvedených zkusil bulger :)

Malina55

čínské Kung-Pao

atlas

čínské Kung-Pao

čínské kung-pao

Honza5486656

české vepřo, knedlo, zelo

chachar1922

české vepřo, knedlo, zelo

pucipuci

čínské Kung-Pao

Tw!st

čínské Kung-Pao

Kulpix

české vepřo, knedlo, zelo

kacka2003

americký hamburger

mejra

čínské Kung-Pao

fstary

čínské Kung-Pao

FEL

čínské Kung-Pao

lenkasvob

německý eintopf

Já si tuto hustou polévku dělám pravidelně. Měním luštěniny i obilí. Jednou jáhly, jindy ovesné vločky nebo lněné semínko. Základem je vývar z kotí a k tomu hovězí maso nebo krůtí stehno horní. a nakonec dám hodně zeleniny, která nesmí být sladká, takže brokolici, květák, pórek, tuřín, zelí nebo kapustu, jednu papriku a samozřejmě cibuli. někdy dám i česnek a citronovou šťávu. Jako koření dávám kurkumu, rozmarýn, bobkový list a 2 kuličky nového koření a také chilli.

Bacon

čínské Kung-Pao

rujet

čínské Kung-Pao

ppíno

vídeňský guláš

Majhan

ruské pirožky

SuzanKa

Ahoj, když jsme tak u toho jídla… co koření? Kořeníte? A máte rádi pálivá jídla? Já teda moc ne, ale chlap ano… Hledám kvalitní chilli. Máte zkušenost, kde koupit?

Pajka.111

Já kořeněná jídla miluju. Česnek je super. Chilli moc nedám, ale i můj chlap ano. On si chilli kupuje ze shopu thechillidoctor.cz. Má tam už svoje oblíbence a vždy byl moc spokojenej.

Pajka.111

Jaké chilli bys od thechillidoctor doporučila?

anonym

Eintopf „jeden hrnec“ – Samozřejmě se v receptech objevují i různé druhy masa, klobásy, párky aj. Kombinace všeho by mohlo pro některé připomínat vaření pejska a kočičky z jedné naší známé pohádky, ale u Eintopfu to zase tak neplatí. Při přípravě tohoto německého pokrmu záleží na poměru surovin a dodržení správného postupu.

Aha, takže leda bez klobásek a místo toho nějaké maso bez lepku. Protože výrobci někdy nastavují maso moukou nebo pšeničným škrobem.