Jaká bude letos zima podle vašich osvědčených pranostik?

Nejlepší odpověď
Drap

Prozatím to vypadá na tvrdší zimu, alespoň její část, a na srážky o něco větší, než je průměr

Další odpovědi
anonym

Pokud budou krtiny v listopadu na loukách, bude mírná zima.

P.S. Jugare nespletl jsi pranostiku s prognostikou? Prognostik je osoba vykonávající prognostiku. Většinou jde o osobu s ekonomickým, sociologickým, politologickým, geografickým či podobným vzděláním a/nebo s praxí v těchto oborech. Je to často absolvent odpovídající vysoké školy.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Prognos­tik

anonym

Říká se, že jaké je léto, taková i zima. Takže když bylo léto teplé, letos teda hodně teplé, bude i zima mrazivá. A o letošní zimě jsem četla nejdřív, že nic moc a teď jsem zase četla, že bude dlouhá a mrazivá. Já to dopředu neumím poznat, ale prý se to pozná podle cibule, že má hodně slupky a další babské rady neznám.

jirka F

spadne – li v říjnu na všech stromech listí bude mokrá zima

vždycky se tahle potom vypnila

V říjnu hodně žaludů a bukvic oznamuje zimy víc.

teď jich na je úplně obsypaný stromy

anonym

Podle mých prognostik nebude tuhá.

jirka F

krtiny jsem zatím neviděl

anonym

..taky nemohl, není listopad. 🙂

jirka F

No jo vlastně jsem myslel že už je listopad a on je teda ještě říjen