Kazi11

Jaká bude čistá mzda?

Ahoj chtěl jsem se zeptat jsem na úřadě práce a byla mi nabídnuta dohoda o provedení práce za 100 kč hrubého za hodinu, dělal bych 20 hodin týdně, což je za měsíc 8000 kč. Nevíte kolik by mi z toho zbylo v čistém díky. Jsem bezdětný, student nejsem.

Nejlepší odpověď
Emefej

Použij kalkulačku čisté mzdy: http://www.job­s.cz/poradna/kal­kulacky/kalku­lator-ciste-mzdy/?gclid=C­NmeirCY8MMCFSY­UwwodNEAAuw

Další odpovědi
ivzez

V době evidence na ÚP můžete vykonávat jenom nekolidující zaměstnání,
tj. zaměstnání s odměnou do 4.600 Kč hrubého měsíčně. Nekolidující
zaměstnání musíte ÚP oznámit a doložit nejpozději v den nástupu. Každý
měsíc pak budete dokládat potvrzení o příjmu od zaměstnavatele.

Jakmile doložíte příjem vyšší, vyřadí Vás ÚP z evidence zpětně
od začátku měsíce, v němž jste dosáhl vyššího příjmu. Za ten
měsíc budete muset zaplatit zdravotní pojištění (1.242 Kč).

Pokud byste se se zaměstnavatelem nedohodl na jiném rozvržení
pracovní doby a nižším počtu hodin, měl byste evidenci radši ukončit sám
a po skončení DPP (na základě DPP můžete pro jednoho zaměstnavatele odpracovat maximálně 300 hodin) se znovu zaevidovat.

V podstatě je jedno, jestli evidenci ukončíte sám, nebo jestli se necháte vyřadit, zdravotní pojištění budete muset zaplatit v obou případech (z DPP s odměnou do 10.000 Kč zaměstnavatel pojištění neodvádí).

Ale ukončení na vlastní žádost je podle mne „čistější“.

K odměně:
Podepíšete-li u zaměstnavatele prohlášení k dani z příjmu, nebudete z odměny 8.000 Kč platit žádnou daň. Zaměstnavatel Vám nestrhne ani zdravotní a sociální pojištění, takže obdržíte 8.000 Kč, z nichž si budete muset sám zaplatit zdravotní pojištění.