Pokročilý

Jaká barva vznikne při smíchání těchto barev ???

oranžová + zelená = ???
žlutá + zelená = ???

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Záleží na poměru a odstínu jednotlivých barevných složek. Tmavě zelená může oranžovou zcela pohltit a může zůstat beze změny. Jinak tyto dvě barvy mají blízko ke komplementaritě, což je jeden z důvodů, proč jejich smícháním vznikne leda nějaký neestetický, nepojmenovatelný sajrajt.
Přidáním žluté do zelené vznikne světlejší odstín zelené ("zelinkavá").
Doplňuji:
Dochy: ano, to jste uhodl, úročím zkušenosti z desetileté docházky do výtvarného oboru ZUŠ ;{)>

Další odpovědi:

Stříbrný

Ze žluté + zelené vznikne odstín modré, dle poměru barev a z oranžové + zelené nevím určitě, ale tipnul bych si, že odstín fialové.
Doplňuji:
Omlouvám se, je to opačně, smícháním modré a žluté vznikne zelená. Má odpověď je špatná.

Stříbrný

Nepíšeš jakým způsobem je budeš míchat. Něco jiného je aditivní míšení (monitory, televize - na černý základ přidáváš barevné světlo) a něco jiného subtraktivní (tiskárny, vodovky,... - z bílého základu barvou odebíráš komplementární barevnou složku)

Mám pocit, že Quentos tentokrát použil pro každé ze svých tvrzení jiný model...
Při aditivním by nejspíš měla vzniknou nějaká světležlutozelená (zelená+žlutá) a žlutá (zelená+oranžová) , při subtraktivním z toho může vzniknout i nějaký ten nepojmenovatelný sajrajt ;-) záleží na konkrétních barvách.
Ale já to beru moc technicky a znám hlavně aditivní model, je možné, že Quentos narozdíl ode mně má zkušenosti s malířskýma barvama...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 867
Zlatý quentos 859
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 472
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.