postcd

Jaká barva, nebo nátěr je vhodný do vnitřku okapu?

Odpovědi
Pájo

Děda okapy zevnitř natíral asfaltem. Věřím, že je dnes už něco lepšího.
Co zkusit třeba nátěr používaný k nástřiku podvozků aut?

badisko

podivejte se tady …http://www.csco­lor.cz/barvy-na-strechy-okapy-a-ocelove-konstrukce.html ale ja bych doporucil vymenit okapy a svody za plastove ..mam to taky tak vyreseno a jsem spokojenej je to prakticky naporad ..je to sice investice ..ale casem se vam to vrati …jinak staci zadat do vyhledavace platove okapy ..maji zajimave provedeni a barvy ..instalaci zvladne snad kazdy prumerny kutil …

Wang

Pokud jsou žlábky z pozink plechu, vybírejte barvu, která je na pozink vhodná. Jinak se novej nátěr bude loupat.

Plastové okapy opravdu nerezaví, ale ne pokaždý je to výhra.
Pokud máte střechu nezateplenou, zapomeňte na plast. Rampouchy a led je roztrhá. V zimě je plast ještě křehčí. Proto je někde pořád lepší plech, kterej snadno po zimě narovnáte.

postcd

Někdo také uvádí Tlumex pro použití do okapů, ale ten se zdá být dražší a nevím zda zda je vůbec vhodnější k tomuto účelu.
http://www.bal­shop.cz/barvy~307/as­faltove-naterove-hmoty~320