Hanzix

Jak zvysit tlak studene vody v kohoutku?

Mam pakovou baterii, kdyz je zcela vpravo tece studena jen velmi malo, temer vubec. Kdyz s ni trochu pootocim doleva, tlak se zvysi, ale sepne se kotel a tece uz i tepla. Predem diky za dobrou radu.
Doplňuji:
V kuchyni mam stejnou a tam je to v poradku.

Nejlepší odpověď
led

Treba ju vyčistiť, zjavne je upchatá vodným kameňom, hrdzou (rzí), alebo inou nečstotou. Skontroľujte si aj tesnenia.
Doplňuji:
Malá poistná rada pred rozobraním:
Najprv si zavrite prívod vody do vodovodu.
Už jej bolo dosť…

Další odpovědi
ahold

Přesně to, co říká led i autacek.
U některých baterií jsou sítka 3. Nejen na výtoku ale i na přívodu vody pod každým ventilem.

autacek

Souhlas s tím, co píše Led. Zavřete přívod vody do bytu/domu a pak to chce hasák, nebo příslušný klíč, baterii je třeba odmontovat a pročistit sítko od nečistot. To sítko bývá právě tady na tom spoji jako součást těsnění.

Hanzix

Diky za rady. Zkusim to rozebrat.