DusanOrlik

Jak zvýšit hlasitost písniček v mobilu?

Zdravím,při špuntových sluchátkách je to v klidu,ale při těch sluchátkách s klipem a nástavcem na hlavě ( klasická sluchátka na uši) je hudba ták potichu,že jde slyšet okolí a hudba téměř vůbec.A já čekal právě opak.Není nějaký program či rada jak upravit skladby s dostatečnou hlasitosí?Pře­dem díky

Odpovědi
Hlada

Nelze. Hlasitost je daná výstupním napětím a impedancí sluchátek. Výstupní napětí je dáno konstrukčně. Sluchátka mají zřejmě vyšší impedanci.

cochee

Souhlasím s Hlada, je třeba použít sluchátka se stejnou nebo jen o málo větší impedancí (nižší raději ne, je možné spálení výstupního obvodu) v porovnání s originálními sluchátky. Impedance se určuje ve stejných jednotkách jako elektrický odpor, Ω (ohm). Mělo by to být popsáno i v technických údajích v příručce mobilu a samozřejmě každá pořádná sluchátka (a někdy i nepořádná „vietnamská“) mají na doprovodné etiketě uvedenu svou impedanci.