Pokročilý

jak zvládnout v klidu výchovu 15 letého syna?

Doplňuji:
Jsem na něj sama a už je hodně znát puberta.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

důvěra. Rodič v klidu, dítě v klidu. Rodič neví kdo je, dítě neví kdo je a bude to hledat jinde. Ještě jsem nezažil, aby mi věřil někdo, komu já nevěřím. Zvládat v klidu? ..někdy stačí věřit ,)

Další odpovědi:

Stříbrný

Hlavně nekřičet, nemlátit dveřma, to dítě vypne zvuk a je mu to jedno, pomyslí se maximálně hele, maminka zase řádí a potřebuje se vykřičet. Důvěřovat svému dítěti a mluvit s ním, hovořit s ním každý den několik minut "soukromě" a vysvětlovat, vysvětlovat, co se ve vaší rodině nedělá, co by se dělat mělo a co by se dělat nemělo. Já s pubertálním klackem měla hodně těžkou jeho pubertu, byla jsem na to také sama a to vědomí mi ubíralo sil a dnes, když je mu 26 let, jsem zjistila, že všechen křik vešel vniveč a akorát nás odcizil a že až teď, když s ním mluvím jako s dospělým a kolikrát ho třeba i žádám o radu, že jsme se konečně k sobě přiblížili. Přijde mi, že syn se najednou podvědomě až moc zhostil role mého ochranitele u vědomění si, že jsem na vše sama. Takže raději ze sebe udělejte ženu, která si s něčím neví rady a potřebuje se o tom poradit s jediným chlapem, kterého má, než ze sebe udělat litou nenáviděnou saň

Zlatý

Vychovávejte ho tak, jak byste chtěla, aby vychovávali Vás.

Pokročilý

Podle toho, jaký je. V tomhle věku se už projevují geny, takže výchova zmůže asi tak 20 %. Nadávky nebo mlácení to ještě zhorší. Důležitý je vyniknout v něčem, k čemu má ten kluk respekt. Já jsem se například na starý kolena naučila jakoby programovat, a tak jsem s ním tak nějak vyšla. Taky být informovaná o jeho zájmech, třeba když hraje hry, tak občas obdivovat jak hraje, mít přehled o posledních novinkách, některý hry taky hrát a nemusí to být ty, co hraje on, ale třeba jinýho druhu. Poslouchat to, co poslouchá on, a ještě něco jinýho novýho, aby to nebylo tak prvoplánový.
A hlavně bych požádala v nějakém klášteře nebo někde na internetu, ať se za něj modlí, protože tohle nemusí dobře dopadnout.

Pokročilý

řezat, řezat, řezat. Ještě si na svým 15 dobře pamatuju a teď sem za tuto výchovu rád.
Doplňuji:
Tak řezat vařečkou, aby to cítil.

Pracovní tábor, vojenský tábor, koncentrační tábor... Záleží, o co se jedná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.