marci1

Jak zvládáte porozumět člověku, který mluví strašně rychle?

Řeknete mu, že nerozumíte, protože mluví strašně rychle, nebo ho necháte mluvit a skoro vůbec nevíte, o čem mluví? 🙂

Nejlepší odpověď
Kepler

Zvládám to blbě, pokusím se ho usměrnit, ale většinou to protějšku vydrží jen pár vteřin a zase jede jako kulomet. Pak už jenom odevzdaně opakuji „nerozumím, nerozumím“ a buď to zabere, nebo ne. Většinou to vypadá, jako bych chtěl zastavit tsunami.

Další odpovědi
klumprt

Když to nevypadá na nějaké důležité a zajímavé sdělení, tak pouze dle intonace odhaduju, kdy přikývnout a kdy se zasmát.

anonym

Opravuju ho tak dlouho, že mu nerozumím, až sám pochopí, že musí mluvit pomaleji či srozumitelněji.

anonym

Sám mluvím rychle,jednám rychle,někdy bez rozvahy.
Osobně se snažím mluvit pomaleji,někdy to ale jde samo od sebe moc rychle ze mě.
Jsem to já.Nedávno jsem jednal tak rychle,že mám z toho malíček v gipsu.

dubraro

Nezvládám. Bohužel mám takového šéfa.

Šidlo

hovorím rýchlo, spomaľujem na požiadanie

s ostatnými to väčšinou riešim: ,,prosím ešte raz a pomalšie"

je strašná hlúposť nerozumieť a zamlčať to.....z tohoto bývajú strašné konflikty aj prúsery

anonym

Zeptám se: „Co“?

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.