Jak zvládáte chutě na sladké?

Vím, že už tu podobné otázky jsou, ale uzavřené.
Jak zvládáte chutě na sladké? stačí vám čtvereček čokoládya a pak vás to přejde nebo musíte sníst celou tabulku a pak už chuť nemáte? Já jsem spíše druhý typ. Napadlo mě, že by se sladké mohlo nahradit taky sladkým, ale zdravějším a s míň kaloriemi. Co mlsáte vy?

Nejlepší odpověď
anonym

Sladkou mám ze všech chutí nejraději a vůbec se jí nebráním.
Doplňuji:
Mám ráda mléčné, ledové, jogurtové nebo ovocné čokolády, ovocné nebo jogurtové želé. Oplatky, sušenky a ke snídani si dávám skoro pořád piškoty. Krupicovou kaši mám skoro každý týden nebo nudle s mákem. Na rychlou sladkou chuť mi stačí si vzít nějakou tyčinku nebo sojový suk. Také mi chutná cukrová vata. A více mě nenapadá.

Další odpovědi
anonym

Proč si tedy nepřečteš už kvalitní odpovědi, jde-li ti opravdu jen o rady a ne chat?
(Vložilas do odborné rubriky, nikoliv Zábavy. Jako nováček bys měla nahlédnout nejen do starších otázek, ale především si přečíst pravidla, abys trapně neopisovala). – http://www.od­povedi.cz/kodex
viz další odkazy ve zdroji:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=chu%C5%A5%20na%20sl­adk%C3%A9

anonym

čoko, bebe, nanukáč, udělám si pudink (lehká večeře), croissant (většinou ke snídani)

mojitek

Chuť na sladký zvládám dobře.Jsem na sebe přísný a tudíž nesním jen čtvereček,ale celou 🙂

lukas.zmizik

já moc závislý nejsu,

ale co však mlsat? nastrouhám si jabko a mrkev a dám do toho med…je to takový jablečno mrkvový salát a dá se toho sníst hodně.

Sůwa

Poctivě – nezvádám a ani se o to moc nesnažím. Dalo by se asi ubrat na kaloriích, zvýšit příjem vitamínů z ovoce, cukry nahradit umělými sladidly, jenže co už bych pak z toho života měla… Zatím všechno dopnu 🙂.

anonym

Chutě na sladké zvládám v pohodě. Když „mne honí mlsná“, tak buď si dám sušené ovoce, hroznové víno, nebo pečivo s nutelou. Někdy něco sladkého upeču, nebo si dám galaretku, pudink – prostě na co mám chuť. A když už to na mne opravdu padne, zajdu si na zákusek do cukrárny.
Když jsem chodila do poradny kvůli hubnutí, tak mi lékař tvrdil, že je lépe dát organizmu to, na co má chuť (a potom stačí kostička čkokolády), než se to snažit potlačit (potom by nestačila ani celá tabulka).
Násilí s potlačováním chutí si nedělám.

Damiana

Nejsem na sladké – to spíš podlehnu dobré šunce nebo sýru. Když mám chuť, nebráním se ničemu.:-)

anonym

Já tedy nechápu proč se taková, celkem nikterak zásadní otázka tady poněkolikáté opakuje? Já mívám také podobně jako damiana spíš chuť na šunku ( sušenou) nebo starý tučný sýr. Pokud mě honí mlsná, sáhnu po kvalitní hořké ( té nej…) čokoládě. V poslední době trochu ujíždím a zobu sušený zázvor v cukru.

Drap

Nezvládám, většinou podlehnu. Nijak to ale neřeším. Beru to tak jak to je.

manon

Dobré je konzumovat hodně čerstvé zeleniny, prý to snižuje chuť na sladké, na mne to účinkuje.

Ella

já jsem spíš třetí typ – musím sníst celou tabulku a potom chci další :D :D

honza19hk

V lednici mám zásobu Deli tyčinek nebo Mars.

Krejcík

Prostě žeru co je po ruce