jak zvládat 2,5 letého vzteklouna?

Můj 2,5letý synovec(blíženec) byl doposud bezkonfliktní a hodný chlapeček,občas zazlobil,ale nic výjmečného.před asi 2ma měsísi se strašne změnil,u všeho se vzteká,odmítá se oblékat,nechce jezdit v kočarku,ale občas ani pěšky..Když se vzteká,bije všechny kolem sebe ,strká do ostatních detí,ikdyž ví,že ho rodiče potrestaji. Doposud byl docela přísně vychovávaný a nebyl problém,přejde ho to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Milá N, tohle nemá vůbec nic společného s tím, kdy se synek narodil ani s jeho skutečnou povahou. Tohle,co popisujete je tkzv.období vzdoru, kterým si v různé míře projdou prakticky všechny děti obvykle někdy mezi 1. a 4. rokem, ba některé i o něco dříve (nebo později, ale to jsou skutečné výjimky), a pochopitelně především jejich rodiče.
Především je to velice důležité až klíčové období pro další vývoj dítěte. Dítě si totiž v téhle fázi vývoje ohmatává, co je dobré a co ne. Je opravdu velice důležité, jak se k tomu postaví rodiče a jak se s tím "poperou". Pozitivní na tom pro Vás je, že ho to dříve nebo později přejde.

A teď co s tím.
Nejdůležitější je určit dítěti naprosto jasná a neměnná pravidla - tohle se smí, tohle se nesmí v kombinaci s jasně vymezenou pochvalou (popř. v některých případech i odměnou) a jasně určeným trestem. Dítě musí vědět, za co následuje který trest a také ho musí jako trest vnímat. A být DŮSLEDNÁ a zároveň být dítěti dobrým příkladem. Dítěti, které se zrovna vzteká a řve, nemá význam domlouvat, domluvu si nechte na moment, kdz ho to přejde, nebo pro případ, že jde o neposlušnost ale bez vzteku. Jestliže zrovna nikoho nenapadá a neubližuje, je skoro nejlepší lék, pokusit se ho pár větami uklidnit a pokud toto nezabere, pak jeho vztek ignorovat. Jestliže bude někomu ubližovat, pak by měl být trest samozřejmostí.
Pokud jste ho až do teď vychovávali přísně, pak v tom pokračujte, jen přizpůsobte jeho chápání.
Přeju hlavně hodně sil a trpělivosti, zvládnete-li to bude to jen k dobrému.

Další odpovědi:

to nevim zkusila bych u domluvit nebo proste, kdyz to nebude fungovat tak bych mu zakazala cinnost jakou ma rad dokad nebude hodny atd...nebo nevim kazde dite je uplne jine a na kazde dite zabira neco jineho xD krajni reseni strcit ho pod studenou vodu xDD :D:D::D:D

Pokročilý

hele já si myslím, že ho to přejde.. Děti mají určité období kdy s vztekají, spí, nemluví, nejedí, brečí atd... a každé dítě to má individuální! Musíš na to přijít sama jak s ním zacházet.. Když začne zlobit tak mu třeba něco zakaž nebo mu pohroz, vezmi mu něco a řekni - Až přestaneš zlobit, tak ti to vrátím/ půjdem tam a tam/dovolí atd..
Zkus to a duofám, že ti to vyjde.. :)
p.s. - Brzy ho to přejde... (mělo by! :))

Bronzový

Asi z nej vyroste dobrej boxer :)

Já to řešila tak , že pokud sa dcera vztekala doma tak jsem jí poslala nebo odvedla do pokojíku a řekla jí , že až se bude hodná ať přijde mezi nás. Pokud se to stalo na ulici tak jsem začala hrát takovou hru, že mi jí někdo vyměnil. Vždy jsem říkala ( s ustrašeným výrazem) : "Ježiš marjá mě někdo vyměnil mojí hodnou holčičku a poslal mi tuhle uřvanou kráčmeru!! Fuj tebe nechci jdi pryč." A dělala jsem , že jdu pryč a vždy to zabralo.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.