N

jak zvládat 2,5 letého vzteklouna?

Můj 2,5letý synovec(blíženec) byl doposud bezkonfliktní a hodný chlapeček,občas zazlobil,ale nic výjmečného.před asi 2ma měsísi se strašne změnil,u všeho se vzteká,odmítá se oblékat,nechce jezdit v kočarku,ale občas ani pěšky..Když se vzteká,bije všechny kolem sebe ,strká do ostatních detí,ikdyž ví,že ho rodiče potrestaji. Doposud byl docela přísně vychovávaný a nebyl problém,přejde ho to?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Milá N, tohle nemá vůbec nic společného s tím, kdy se synek narodil ani s jeho skutečnou povahou. Tohle,co popisujete je tkzv.období vzdoru, kterým si v různé míře projdou prakticky všechny děti obvykle někdy mezi 1. a 4. rokem, ba některé i o něco dříve (nebo později, ale to jsou skutečné výjimky), a pochopitelně především jejich rodiče.
Především je to velice důležité až klíčové období pro další vývoj dítěte. Dítě si totiž v téhle fázi vývoje ohmatává, co je dobré a co ne. Je opravdu velice důležité, jak se k tomu postaví rodiče a jak se s tím „poperou“. Pozitivní na tom pro Vás je, že ho to dříve nebo později přejde.

A teď co s tím.
Nejdůležitější je určit dítěti naprosto jasná a neměnná pravidla – tohle se smí, tohle se nesmí v kombinaci s jasně vymezenou pochvalou (popř. v některých případech i odměnou) a jasně určeným trestem. Dítě musí vědět, za co následuje který trest a také ho musí jako trest vnímat. A být DŮSLEDNÁ a zároveň být dítěti dobrým příkladem. Dítěti, které se zrovna vzteká a řve, nemá význam domlouvat, domluvu si nechte na moment, kdz ho to přejde, nebo pro případ, že jde o neposlušnost ale bez vzteku. Jestliže zrovna nikoho nenapadá a neubližuje, je skoro nejlepší lék, pokusit se ho pár větami uklidnit a pokud toto nezabere, pak jeho vztek ignorovat. Jestliže bude někomu ubližovat, pak by měl být trest samozřejmostí.
Pokud jste ho až do teď vychovávali přísně, pak v tom pokračujte, jen přizpůsobte jeho chápání.
Přeju hlavně hodně sil a trpělivosti, zvládnete-li to bude to jen k dobrému.

Další odpovědi
naty

to nevim zkusila bych u domluvit nebo proste, kdyz to nebude fungovat tak bych mu zakazala cinnost jakou ma rad dokad nebude hodny atd…nebo nevim kazde dite je uplne jine a na kazde dite zabira neco jineho xD krajni reseni strcit ho pod studenou vodu xDD :D:D::D:D

wenda

hele já si myslím, že ho to přejde.. Děti mají určité období kdy s vztekají, spí, nemluví, nejedí, brečí atd… a každé dítě to má individuální! Musíš na to přijít sama jak s ním zacházet.. Když začne zlobit tak mu třeba něco zakaž nebo mu pohroz, vezmi mu něco a řekni – Až přestaneš zlobit, tak ti to vrátím/ půjdem tam a tam/dovolí atd..
Zkus to a duofám, že ti to vyjde.. :)
p.s. – Brzy ho to přejde… (mělo by! :))

Retko

Asi z nej vyroste dobrej boxer :)

marta0022

Já to řešila tak , že pokud sa dcera vztekala doma tak jsem jí poslala nebo odvedla do pokojíku a řekla jí , že až se bude hodná ať přijde mezi nás. Pokud se to stalo na ulici tak jsem začala hrát takovou hru, že mi jí někdo vyměnil. Vždy jsem říkala ( s ustrašeným výrazem) : „Ježiš marjá mě někdo vyměnil mojí hodnou holčičku a poslal mi tuhle uřvanou kráčmeru!! Fuj tebe nechci jdi pryč.“ A dělala jsem , že jdu pryč a vždy to zabralo.