Denise

Jak zrychlit pomalý notebook

Hoj lidi, potřebovala bych poradit ohledně NTB, který mám ani né měsíc. Jedná se o Lenovo IDEAPAD G505 a poslední dobou je strašně pomalý a nedá se s ním pracovat. Pro samotné najetí programu nebo prohlížeče někdy musím čekat i 5 minut. Snažila jsem se pustit „antivirák“, zda není v pc nějaký vir, který pc zpomaluje – tato kontrola mi trvala 6 hodin a zdaleka ještě neskončila. Dnes se mi např. „POUZE“ čtvrt hodiny přihlašoval do systému. Podle mého názoru nový notebook by takto pracovat rozhodně neměl. Kde tedy může být problém? Měla bych zajít do servisu ? Díky moc za každou radu!!!!

Odpovědi
anonym

Do servisu asi ne…
Kdo ti notes instaloval?
___

  1. nainstalovat antivir, pokud jde o počítač připojený k netu, je nutné
  2. není úplně vhodné pracovat běžně na účtu s administrátor­skými oprávněními
  3. občas je nutné promazat ´balast´ (tempy)
  4. není dobré instalovat vše, co na netu ´potkáš´

___
Asi bych ti doporučil obrátit se na někoho znalého v okolí *), aby ti počítač nakonfiguroval (asi včetně počáteční reinstalace OS) a vysvětlil ti, co a jak.
___
*) přinejhorším i ten servis – ale nejde o práci na hodinu, zejména poikud jde o tvé ´proškolení´

Pájo

Jestli máte pod 10% volného místa na disku, může to být i tím.

Jak píše mowla a postcd… vykydat nepotřebná data, pročistit registry (např. http://www.fi­lehippo.com/dow­nload_ccleaner ) projet antivirem, pokud to nepomůže, přeinstalovat OS.

cochee

Nezačala ta „poslední doba“ instalací toho antiviráku? Mohlo se stát, že jsou tam DVA antiviráky? (pozor – Microsoft Security Essentials je TAKÉ antivir!) Nesmí být na jednom Windows nainstalován víc jak jeden antivir, jinak se s druhým „pobije“ a neskutečně zpomaluje Windows.

postcd

Na takto výkonném notebooku by měl během operační systém docela rychle, mnohem rychleji než se vám to teď děje. já bych doporučoval zálohovat důležitá data na flashku, google drive, dropbox. flashku apod a reinstalovat počítač z instalačního cdčka windows. pokud nemáte to CD, tak zkuste linux: http://www.ku­buntu.cz/stah­nout
jinak poproste nějakého spolužáka o pomoc, který počítačům dobře rozumí

Roman71

Pokud na tom běží Windows, nedivím se. Tento systém trpí takovými „dětskými nemocemi“ a velmi rychle zleniví. Zkus nainstalovat tento nástroj (v odkazu) a pročistit jím notebook. Já sice Windows nemám ani v jednom počítači, ale tenhle program už dokázal opravit hodně chyb i po „čerstvé“ instalaci Windows.

Zdroj: http://www.io­bit.com/advan­cedsystemcare­per.html

Michálek1245

To může být spoustou věcí. Sám bych to přikládal tomu antiviru, který tam dělá nějaké brikule. Osobně bych se na vašem místě Macbooku vyhnul. To radši kupte HP repasovane notebooky od https://www.ma­licomputer.cz/no­tebooky-hp/ které jsou u nás doma docela oblíbené. Jsou tam docela kvalitní stroje za rozumnou cenu, takže po roce a půl můžete vyměnit domácí notebookový park. :)

Anetkaprcka

Zdravím, můžete mi prosím někdo poradit, jaký si koupit opravdu rychlý a výkonný ntb, který se nebude zasekávat?

Petrovskalui

Měla jsem už hodně počítačů, vždy po 2 až 3 letech se počítače začínají sekat, je potřeba je pročistit, začnou se přehřívat, tam už toho pak moc nepomůže, je to na úkor výkonu počítače. Teď mám koupený macbook, a s tím jsem spokojená, má mnohem lepší uživatelské prostředí, a funguje pořád dobře.

Anetkaprcka

Na macbooky jsem se díval, ale když jsem viděl tu cenu, tak se mi do toho popravdě úplně moc nechce investovat….

Petrovskalui

Nemusíte hned kupovat nový macbook, já jsem si brala dva roky starý z Brněnského obchodu macbookarna.cz, který počítače testuje, a potom na ně poskytuje roční záruku.