Pokročilý

Jak zrychlit počítač?

Mám menší notebook a docela mi vadí, že když si zapnu třeba nějaké video online, strašně se mi to seká a je to dost naprd (a neni to tim, že by se to načítalo). Když zavřu ve správci úloh nějaké procesy moc to nepomůže a nechci zavřít něco důležitýho jako se mi jednou povedlo zrušit si lištu :D
Děkuji za rady:)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Pokud se jedna o netbook, tak ten ma mnohem slabsi vykon, oproti plnohodnotnym notebookum, takze nezvlada narocne nebo nekolik mene narocnych aplikaci. (zalezi na konfiguraci) Pokud se jedna o video ve vyssim rozliseni, tak si nijak nepomuzete.
Kazdopadne doporucuji sem tam provest reinstalaci operacniho systemu a mit spusteno co nejmin programku na pozadi (Skype, ICQ, přehrávač MP3 souboru, atd..)

Další odpovědi:

Zlatý

Nevěřím, že o je notebookem! Jsem přesvědčen že máte pomalé připojení inetu.
Těžko se ale odpovídá, když ani neuvedete konfiguraci notebooku.To že je malý je informace k ničemu !

Bronzový

Oddělal bych nepotřebné součásti systému. Všechno co nepotřebuji tak hodit pryč. Zrušit indexování. http://slowcpu.txt.cz/…

Když se seká video a neni to tim, že by se to načítalo, tak ani všechny rady nepomůžou. Jedině zvážit vylepšení počítače.

Pokročilý

Vzhledem k tomu ze tu neuvadis konfiguraci netbooku, rychlost pripojeni na internet tak je tezke neco posuzovat. ¨V pripade pomaleho internetu by melo postacit video zapausovat a pockat az se nacte do vyrovnavaci pameti (cervena lista). Pokud jste s netbookem nic od koupi nedelala doporucuji odstarnit veskere nepotrebne veci, ktere vyrobce nesmyslne(!!!) davaji do instalacniho reseni. Pote bych zakazal aplikacim ktere teda chces aby se nespoussteli samy ICQ, SKYPE - to jsou nejvetsi brzdy a dvojnasob to plati na netboocich kjde jsou dosti malo vykone procesory. Mrknete tady a alepson zakazte nejake sluzby kterzch bude asi pozehnane. http://skaldabloguje.webnode.c z/… Ještě doporučuji pročistit a trocha pooptimalizovat systém programy CCLEANER, TUNEUP UTILITIES. Kdyžtak napiš pro vic informaci.

Zdroj: http://skaldabloguje.webnode.c z/news/zakazani-sluzeb-s-vyjim kou-sluzeb-microsoft/

Bronzový

Doporučuji Linux Pro Netbooky ve vašem případě to by bylo nejlepší řešení,ale taky problém si zvyknout. Ubuntu to je systém který je poskytován zdarma v mnoha distribucích.

pokud se jedná o prohlížení videí na youtube, stream apod., tak tam se dá zvolit velikost rozlišení videa. čím menší rozlišení, tím menší nároky...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.