hubickova

Jak zrychlit noťas

Dostala jsem starší notebook Dell a zdá se mi,že běh noťasu je pomalejší,než jsem zvyklá z původního.Jak ho mám zrychlit?Prosím,ne­raďte mi,koupit si fungl nový – na to nemám a tenhle jsem dostala zdarma.Víc jsem toho nenašla,v noťasu je napsáno – Intel®Celeron®CPU , 2,40GHz , 512RAM.

Odpovědi
anonym

Stáhni si Ccleaner (např. odsud – https://www.pi­riform.com/ccle­aner/download/stan­dard ), nainstaluj, ponech v základním nastavení a občas jej spusť – promažeš balast, který se v PC nasbírá provozem.
Pak – občas spouštěj Defragmentaci (buď Win, nebo si stáhni Defraggler – https://www.pi­riform.com/de­fraggler/downlo­ad/standard ).
___
Pravděpodobně by bylo možné přidat do notesu dalších 512 MB RAM.
Možná by pomohlo lepší nastavení tempů a swapu, omezení rezidentů na ty opravdu nutné.
Ale toto (pod čarou) vyžaduje ´nějaké´ znalosti, takže je, případně, svěř někomu znalému v okolí.
😉

NikkiHeat

V noteboocích (některých) lze vyměnit resp. rozšířit RAM…ceny nejsou závratné a rychlost se zlepší. Zespodu bys měla mít malé dvířka, tam je zasunuta do slotu paměť RAM – můžeš ji rozšířit třeba na 1024. Ale je třeba kolem toho cosi naštudovat.