Avatar uživatele
Mia.F

Jak zrychlit a zlepšit trávení?

Vždycky, když se najím, dlouho mi trvá, než vytrávím a jsem schopná sníst další jídlo, často mě jídlo i „tlačí v žaludku“. Díky tomu stihnu obvykle sníst jen tři jídla za den a jsem strašně hubená. Nevíte někdo, jak žaludku pomoct s trávením? Nějaké trávicí enzymy, probiotika, bylinné čaje?
Doplňuji:
Jím zpravidla velmi lehce stravitelná jídla – dětské piškoty, chléb, mnoho zeleniny, těstoviny, rýži, sem tam čokoládu… Rozhodně nikdy žádný přepalovaný tuk ani nic podobného

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Mia.F

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? mojitek, iceT, Nedo před 4186 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Kolik máš let? Pokud jsi tak kolem 15 let, tak doporučuji buď přímo čaje na „žaludek a trávení“, mátový, řepík, heřmánek a podobně. Nepřehánět to, střídat s vodou, ovocnými šťávami, minerálkami. Problémem může být právě to, že žaludku nedáváš pořádnou práci a on je lenivější čím dál víc, protože „nemusí“ pořádně pracovat. Do jídelníčku patří všechno, ale záleží na množství, způsobu úpravy potravin, přílohách a také na době, kdy které jídlo konzumuješ. Nauč se ještě svačit. Dopoledne třeba půl banánu, odpoledne jablko nebo mrkev. Pokud jsi moc hubená, tak nepotřebuješ spalování zrychlit, právě naopak.
O enzymech a probiotikách se zajdi poradit k lékaři, nebo alespoň do lékárny. Necpi do sebe žádnou chemii, pokud to není nezbytně nutné. Zničit si zdraví je velmi jednoduché. Následky sebou povlečeš nejspíš celý život.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
terry

Je důležité, jaká jídla obvykle jíš. Také v kolik hod, jakou máš aktivitu v porůběhu dne atd.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

to co popisujete je ale pro člověka a pro každé zvíře velmi žádoucí stav. Stačí se juknout na nějaký přírodopisný dokument,proč myslíte,že když se zvíře nažere tak jde spát?Mno,máte zřejmě o něco pomalejší metabolismus než většina lidí,já když se třeba přejím tak si udělám zelený čaj s trochou medu a vypiju ho.Je to účinnější než Becherovka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Kup si v lékárně Aloe vera sirup – pití v lahvi. Je opravdu vynikající na upravení metabolismu a spalování a trávení jídla. Vyniká regeneračními a čistícími účinky na organismus. Má blahodárný vliv při poruchách střevní činnosti. Podporuje látkovou výměnu, upravuje trávení, zmírňuje kyselost žaludku a pálení žáhy.
Lahev (cca 400 ml) stojí cca 130 Kč, ale stačí brát 1 lžíci denně nalačno. Je více výrobců, vyber si takový sirup, kde bude z příbalové informace patrné, že v sobě obsahuje aloe vera nejvíce

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Vercule

Mně osobně hodně pomohl doplněk stravy simplebiotix. Ten fakt doporučuju. Ta střeva dá opradvu do pořádku. Beru ho pravidelně a nemám nejmenší problém.

Avatar uživatele
Honzin8

Ahoj, neznám ho, ale kouknu se na něj. Říkáš, že ho bereš pravidelně, takže to mám chápat tak, že je vhodný na dlouhodobé užívání?

Avatar uživatele
Vercule

Jojo, je to na dlouhodobé užívání :) Já ho beru pravidelně a už docela dlouho. A musím říct, že se díky němu cítím opravdu skvěle.

Avatar uživatele
Kajolka

Ono to tělo to pocítí hodně brzy tu změnu. A to je hodně nakopávací, protože organismus se dá do kupy a začneš se cítit líp. Já třeba musím říct, že po večerní tablete i líp spím.

Avatar uživatele
Vikki.vivi

Hele, já ten simplebiotix taky beru a musím teda říct, že pociťuju tuhle změnu taky a jako uznávám, že za tohle jsem teda fakt ráda :)

Avatar uživatele
Cizecek.M

Aha, ten neznám. Co je to zač a na co všechno je dobrý?

Avatar uživatele
Pájo

Pokud jste hubená, chybí Vám bílkoviny – jezte maso, nenasycené mastné kyseliny (používejte kvalitní olivový olej – třeba do salétů, jezte olivy). Nadýmá Vás právě ta zelenina, kterou jíte hodně, tipuji, že i málo tepelně upravenou. Dětské piškoty? Piškoty jsou energeticky poměrně bohaté (okolo 1 670 kJ/100 g a tak se nedají považovat za dietní doplněk stravy.

Bílkoviny: 11 gramů
Sacharidy: 75 gramů z toho cukrů 36 gramů
Tuky: 4,9 gramů
z toho nasycených mastných kyselin: 1,4 gramů
z toho nenasycených mastných kyselin: 0,01 gramů
Sodík: 0,05 gramů
Vláknina: 1,8 gramů

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek