Jak zrušit věcné břemeno,týkající se konkrétní osoby?

Chceme si vzít s manželem hypotéku,ale podmínkou je zrušení věcného břemene.Mamin­ka(věcné břemeno) s tím souhlasí.Chtěli bychom vědět,jak postupovat.

Odpovědi
panenka

Musíte s vaší maminkou uzavřít smlouvu
Stačí sepsat jednoduchou a kraťoučkou dohodu o zrušení věcného břemene. Jedná se o stručný popis nikoli většího rozsahu než polovina jedné A4. Stačí uvést vaše a maminky (jméno,příjme­ní,adresa,smě­rovací číslo) včetně jejich práv k uvedeným nemovitostem, musíte uvést, že jste se dohodly s vaší maminkou na zrušení ono věcného břemene. Ověřit podpisy a hotovo. Dále je nutné vypracovat návrh na vklad, přiložit kolek v hodnotě 500 Kč a vše podat na katastru nemovitostí.
Pokud by jste si to nechály sepsat právníkem cena je kolem 2000 kč.