Zlatý

Jak zrušit podvodně uzavřenou smlouvu X energie na energie ?

Moje příbuzná ( strašně hodný člověk, 80 let ) se nechala podvést prodejkyní fy X energie. Tvrdila jí, že je od jejího odběratele elektřiny a plynu, jak hodně ušetří atp. Samozřejmě nic o poplatcích ( které jsou údajně 400,- Kč měsíčně ). Zítra prý jí zavolají z Prahy : "Řekněte, že jsem tady byla, že všemu rozumíte a že se změnou souhlasíte". :-((
Smlouvu ji údajně pošlou do 14 dnů. Prosím o radu, jak nejlépe a nejrychleji postupovat. Ve zdroji je podobný případ. Děkuji.
http://personal.tucna.net/…

Doplňuji:
Omlouvám se: Podepsala plnou moc i smlouvu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Tak přesně tohle jsem udělal před 14-ti dny, blbec. Hned druhý den jsem běžel na ČEZ pobočku se zeptat, jestli je Xenergie opravdu součástí ČEZ, jak tvrdil ten kluk... no, samozřejmně, že není. Paní mi hned dala formulář na odstoupení od smlouvy (Xenergie - do pěti dnů). Hned jsem skočil na poštu, formulář vyplnil a DOPORUČENĚ poslal. Před pár dny mi od Xenergie přišla vyplněná smlouva, skočím s ní ještě na ČEZ, abych měl jistotu, že jsem stále (opět) u nich. Hodně štěstí a příště nic nepodepisovat "na schodech".
Doplňuji:
Tady je jak na to + v textu je odkaz na potřebný formulář

http://www.energiejenda.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Podat trestní oznámení, to je podle mého názoru fakt nutné. Když takto půjde na policii vííce lidí a policie bude mít od více podvedených stejnou výpověď, bude to řešit, a ta svině dostane co si zaslouží.

Napište na tu firmu doporučený dopis vše vysvětlete, plno moc zrušte, smlouvu zrušte a oznamte jim i to trestní oznámení.

Pokud má vaše obec podomní prodej ommezen/zakázán tak se obrať i na obec, ať dostane pokutu.

Tohle je tak hnusná zlodějina, že mám chuť všechny ty podomní otravy nakopat do prdele.
Doplňuji:
Magix.cz by se mohl k trestnímu oznámení přidat, to že vám tvrdí, že patří k čezu je znak podvodu.

Diskuze k otázce

Zlatý

marci1

Díky za odpovědi a názory. V noci jsem se dovolala na původního dodavatele, zablokoval to a pošle jí na adresu domů "Zrušení plné moci" a "Zpětvzetí původní smlouvy". Tak doufám, že to bude o.k. Těch podvodů jsou stovky a stovky. Dávejte si všichni pozor a instruujte svoje hlavně starší příbuzné. I když ta moje mnou instruována byla, ale stejně "příjemné" mladé ženě uvěřila. :-(((((

Zlatý

marci1

Ad "carpediem", děkuji za odpověď, ale jak jí chceš dokázat, že tvrdila, že patří k firmě, od které má příbuzná odebírá energie ? Oni se asi spoléhají na to, že jim to nedokážeš. Samozřejmě to je podvod. Doufám, že to půjde zrušit.

Bronzový

carpediem

Já vím tvrzení proti tvrzení, ale pokud se jimm na tu potvoru sejde těch oznámmení víc, tak už ji to dokážou, jde o to, že lidé to neooznamují a tím policii svazují ruce.

Bronzový

Pepa25

Také bych to neřešil přes trestní oznámení, to nemá smysl, to raději všechny známé varovat před touto obchodní praktikou. Zrušit to půjde určitě, návod jste si našla sama ...

Bronzový

carpediem

ty staré lidi varovat nepomůže, dnes varuješ, zítra podepíšou zase, podlehnou nátlaku:-(((

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.