stanula

Jak zrušit někomu trvalý pobyt na adrese, kde už nebydlí a k domu nemají žádné právo?

Dobrý den,máme problém s bývalími majiteli domu..nechtějí se vystěhovat ,mají tam trvalé bydliště ale dům jsme koupili a jsme majitelé.

Nejlepší odpověď
gecco

Nechtějí se vystěhovat??

Kontaktuj právníka, je nutné podat občanskoprávní žalobu o vyklizení nemovitosti (bytu)…

Další odpovědi
Drap

Pokud nemají k domu žádná vlastnická ani jiná práva, užívají ho neoprávněně a lze je vystěhovat soudně. Trvalé bydliště potom nehraje žádnou roli. Trvalé bydliště je pouze evidenční údaj.

ivzez

Stanulo, měla byste si ujasnit pojmy:
Pokud někdo někde nebydlí, nemůže se vystěhovat.

Jestli otázce správně rozumím, nejde Vám o vystěhování
bývalých majitelů, ale o zrušení jejich trvalého pobytu.

To můžete udělat sami:
Zajděte s výpisem z katastru nemovitostí na obecní úřad
a nechte zrušit trvalý pobyt všech osob, které jsou na Vaší
adrese neoprávněně přihlášeni.