Avatar uživatele
straka.jan

Jak zrušit nečinné s.r.o.?

Dobrý den, mám založeno s.r.o.. Jsme 2 majitelé. Nemáme spolu dobré vztahy protože můj společník je problémový a již nyní je v dluzích a zpronevěřil peníze (ale ne na úkor našeho s.r.o. ale pouze na svou živnost). Naše s.r.o. bylo vždy nečinné a nemáme žádné pohledávky ani závazky a dluhy. Společník dělá problémy a do likvidace nepůjde na truc. Mám strach, že díky němu budu mít ještě větší problémy než nyní. Jak můžu toto s.r.o. zrušit? Podíl má každý 50%. Prosím pomozte. Každý názor či rada je velice vítaná. Předem moc děkuji.

Zajímavá 0 před 3551 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Arnikara

Někteří lidé potřebují co nejdříve založit s.r.o. a nemají čas na standardní procedury. Například zalozfirmu mi nabízelo, že mi odprodá už založenou firmu za nemalý peníz.

Zkuste teda někde nabídnout odprodej. Třeba to sppolečníka přesvědčí, když za to ještě dostane zaplaceno…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
McArthur

Doplním Arnikara: Když ho to nepřesvědčí, tak můžete prodat svůj podíl. Nový majitel si se starým společníkem poradí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Máte možnost pořádat soud o zrušení společnosti a nařízení její likvidace (§ 93 zákona o obchodních korporacích). Nebo můžete prodat svůj podíl, např. tomu druhému společníkovi …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek