brouk

jak zrušit exekutory ?

Jak zrušit exekutory a jejich nehorázné odměny na úkor už tak zbídačených lidí ( nechci názor hyjen které se na těchto akcích přiživují )
Doplňuji:
je pravda co říkáte to všichni víme,jen nerozumím tomu ,proč člověka co je v nouzi leč se snaží zuby nehty splácet,žít a nejde to . Protože je to jiné než před třemi roky kdy se dali půjčky hravě splatit a klidně třeba i do roka vydělat třikrát tolik co dnes. Kdo za to může byli jsme všichni ekonomové zvykli se pohybovat ve světě financí a práce. myslím si ,že dnes by se každý zachoval jinak,jinak by hodnotil rizika .není to náhodou bouda na celý národ? kolik lidí už si vzalo život ? zajímala by ně statika ne ročně ,ale měsíčně kolik je to lidí co tady nejsou a ještě dlouho někteří z nás budou touto cestou ze života odcházet .nejde o slabost jde o bezmocnost a o krádež toho co jsi člověk za desítky let vybudoval a na čem si zakládal. leč splácí ,ale už tři krát méně není práce a možnost takového výdělku jak v době kdy se půjčky braly. ekonomicky to lze snadno dokázat. proč stát nepomůže a neříkám neplatit. platit se musí, ale třeba třikrát méně. jde o životy lidí a život je to nejcennější na světě. proč je nutí nepřímo si brát životy není to zločin proti lidskosti? v mém blízkosti tak dopadli čtyři hoši postupně přišli o partnerky dětí a nakonec o život. každý jiným způsobem . jeden skočil z vysokého komína rovnou před zraky záchranářů. druhý se vzal a jak nikdy nepil tak do sebe nalil litr vodky a lehl na koleje třetí … určitě z vašeho okolí jich budou už tisíce. nevšímejme si toho jsou to jen zadlužení lidé a jak někteří z vás tvrdí blbci.

Nejlepší odpověď
anonym

Víš, nejlepší je nebrat si žádnou půjčku a poctivě si našetřit. Když vím, že to nebudu schopný splácet, tak se na to přece vykašlu a nebudu riskovat pozdější návštěvu těhle zmetků. Exekutorů se nikdy nezbavíme, protože lidí, kteří si půjčí bude čím dál více a dluhy se splácet prostě musí.

Další odpovědi
anonym

Zrušit exekutory lze jediným efektivním způsobem – učinit z nich zbytečnou profesi. Když nebudou dluhy a závazky, nebude třeba exekutorů. Někdy finanční situaci řešit bez půjček nejde, ale to jsou opravdu jen výjimky. Brát si půjčky na vánoční dárky nebo na dovolenou, to je bohapustá blbina. Dost lidí se navíc domnívá, že se ze svých závazků vyváží na úkor ostatních díky zákonu o insolvenci (osobním bankrotem). Doplácíme na to potom všichni. Stanou-li se exekutoři nadbytečnými, nebudou mít co dělat, potom určitě nebude třeba, aby existovali.

anonym

A koho by se potom obraceli věřitelé?

Drap

Zrušit by je bylo možno pouze tak, jak byli zřízeni. A to je zákonem. Na druhou stranu je potřeba nějak řešit i problém lidí, kterým dlužníci dluží. Pokud znáš nějaké lepší řešení, navrhni ho parlamentu.

Funna

reaguji na Doplněno…ano, je pravda, že teď je to se splácením horší, než před 3 roky…ale každý rozumě uvažující člověk musí počítat s tím, že když si nabere půjčky, může se stát něco, co mu zabrání je splatit..i před 3 lety to tu byoo s ekonomikou nahnuté…a já sice neznám nikoho, kdo si kvůli dluhům vzal život, ale znám spoustu lidí, co si napůjčovali peníze na věci, které „jen“ chtěli, aby se jim zvýšil životní komfort , ale kdyby je neměli, tak se bez nich pohodlně obejdou..stačí si spočítat, že při půjčce minimálně půlku vypůjčené částky vrátím, tak proč bych to dělala, tolik peněz nemám…každý svého štěstí strůjce!!!