Avatar uživatele
žolik

Jak zrušit důchodové pojíštění a nepřijít o výhody.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, dědapetr před 4650 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Důchodové pojištění je ze zákona povinné.A ty výhody,to je jako přestat dýchat,a chtít zůstat naživu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud zrusite predcasne , prijdete o vsechny vyhody. -iv-
Doplňuji:
Ano – chlapi maji pravdu . Pripojisteni .

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jak už napsal tom, je to povinné. Otázka vyznívá zmatečně, asi jako Jak mohu neplatit daně, ale přitom čerpat ze systému.
Ale vy jste možná měla na mysli penzijní připojištění. Já to řešil tak, že jsem v 2. kole (1. jsem už vybral), snížil měsíční úložku na minimum, což je 100 Kč/měsíc a čekám na konec povinného 5letého cyklu. Je to nutný kompromis, protože jinak bych měl úplný prd (kdo ví, zda bych ještě v prvních dvou letech nedoplácel nějaké smluvní storno).
Má to charakter investičního fondu, kde se prostředky klientů zhodnocují na dlouhodobých trzích a jsou obtížně vypověditelné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

A myslíš „pojištění“ nebo „připojištění“?
Sice se tomu vtipně říká pojištění, ale v podstatě je to daň, ale slovo „daň“ nezní tak dobře. Samotné „pojištění“ se strhává z výplaty, takže pokud není člověk živnostník, tak s tím toho asi mnoho neudělá. Co se „připojištění“ týče, tak tam jde (pokud to má člověk nastavený) vybrat půlka po 15 letech bez ztráty květinky, zbytek až po šedesátce (pokud se jí vůbec dožije:-)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pokazdejinak

co se penzijního připojištění týče – pokud máte sjednanou výsluhovou penzi, můžete to beztrestně zrušit po 15 letech spoření, pokud to potřebujete ještě dřív, tak vrátíte všechny státní příspěvky :(
jestli teď máte nějaké potíže se splácením, snižte si platbu na minimum – 100,– měsíčně

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek