luca123

Jak zrušit darovací smlouvu?

Příteli hrozila exekuce, přepsal dům na sestru, aby o to nepřišel, nechce mu to přepsat zpet.

Nejlepší odpověď
Rommart

To bude velký problém, protože nejprve se může zodpovídat z odklonu majetku při exekučním řízení a za druhé pokud neexistuje doklad o tom, že až pomine exekuce bude majetek vrácen zpět. Tak se nejspíše nechytá na to aby byl opět vlastníkem nemovisti. Někdy tyto věci i v rodině nadělají takovou paseku ve vzájemných vztazích, že pak jde z toho hlava kolem. Můj osobní názor zní, pokud půjde k soudu, tak nejspíše odejde s trestem Váš přítel za odklon movitého majetku. Vzniklou situaci nezávidím.

Další odpovědi
Hlada

Jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá aneb zloděj volá: „chyťte zloděje“! Chtěl podvést věřitele a byl podveden sám. K exekuci nelze přijít jako ke chřipce. Slušný člověk by s věřitelem komunikoval a do této situace by se nedostal. Dobře mu tak. Sestře tleskám!

jáára

Rommart: pokud eště nebyla exekuce, tak může odklánět majetek jak chce a je to v pořádku.