Pokročilý

Jak zrušit bezchybně smlouvu u dodavatele energie XEnergie

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Neznám XEnergie, ale na každé smlouvě by mělo být uvedeno, jakým způsobem jde zrušit. Přečíst smlouvu a řídit se podle ní.Eventuélně se přeptat přímo u konkrétního dodavatele

Další odpovědi:

Stříbrný

Mimo obchodní podmínky zde nalezneta také vzor žádosti o zrušení slouvy

http://www.xenergie.cz/…

Bronzový

Úplně bez problémů to je v případě, když ti dodavatel zvýší cenu za energii oproti původní smlouvě. Písemně odstup od smlouvy, protože nesouhlasíš s novými podmínkami.

Zlatý

Pokud není XEnergie nějaká vyjímka, tak když přejdeš k jinému dodavateli, převod vyřidí on.Ty podepíšeš novou smouvu.

Diskuze k otázce

Markuss

Už to tu možná padlo, ale je to opravdu nejlepší způsob, zkontaktovat nadcházejícího dodavatele a ten už si vše s Xenergií vyřeší sám, vy budete muset podepsat jen několik lejster. Nám se to takto podařilo vyřešit a Xenergie nás bez problému uvolnila a smlouvu rozvázala.

Imotep

Za mě xenergie převod zařizovali, takže i rušení původní smlouvy. Ale mělo by se před ukončením smlouvy zaslat písemná výpověď nebo když budou dražší než dominantní dodavatel, ale to si hlídají a jsou stále levnější.

George5

Smlouvu jsem u X energie vypověděl písemně při přechodu k novému dodavateli, ale to se mi nevyplatilo jak jsem posléze zjistil, tak jsem u nich zase zpátky.

Henda

Bodejť, je to nesmysl to u nich rušit, my už je máme asi čtvrtým rokem a ceny máme stále ceníkově níže než u původního tradičního dodavatele. A ještě k tomu se jejich služby stále rozšiřují, takže já ten důvod něco měnit fakt nemám. Myslím si, že maximální polepšení by mi šlo max do sta korun.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.