Avatar uživatele
kapka

Jak zrušit auto, které není moje?

Potřebuji zrušit auto, vyřadit ho z evidence. Majitel o tom samozřejmě ví, ale bydlí v jiném městě. Jaký byste mi doporučili nejlepší postup? Auto nejede, jestli je to tedy nějak podstatná informace.
Doplňuji:
Ještě se dozeptám. Můžu jako nemajitel odvézt auto k ekologické likvidaci? Prý to jde. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Pak bych poslala poštou papír o likvidaci, techničák a SPZ majiteli a ten by to odhlásil, v tom by problém nebyl.
Zeptáme se kdyžtak na vrakáči, já jen, jestli někdo neví.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: kapka

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, Andělé, anonym, natybubu před 4083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Vyžádat si plnou moc ke zrušení auta od majitele, vzít všechny potřebné doklady,zajít na evidennci vozidel a auto zrušit.
Doplňuji:
Myslím že zlikvidovat by neměl být problém. Spousta firem si i vrak odveze. Doporučuji, prohlédnout si více firem v okolí. Některé za doklad o likvidaci nic nechtějí a ještě zaplatí.

Upravil/a: Drap

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

švára měl stejný problém, ale pak mu kdosi poradil a odvezl auto tak jak bylo do šrotu a za 1kg dostal 1kč- oni za něj vše podstatné zařídli- neměl s tím žádné starosti

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Majitel (nebo si klidně napíšete sám,) Vám vystaví plnou moc, kde bude uveden úkon, ke kterému Vás zmocňuje. Vozidlo předáte oprávněné firmě na likvidaci vozidel. Pozor, firma musí mít platné povolení nakládání s autovraky. Správné firmy najdete na stránkách mdcr.cz
Pak klidně pošlete vše majitelůi a on dojde na úřad a zdarma to vyřadí z evidence!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava