Jay

Jak zrusim bezny ucet v ceske bance ze zahranici?

Jiz nekolik let ziji v zahranici a chci v Cechach zrusit bezny ucet u CSOB. Je mozne zrusit jej pisemne a co je k tomu potreba.

Odpovědi
standa

Proč si nezavoláte do té banky? 🙂

Podle mého názoru by to bez vaší osobní přítomnosti v bance mělo jít udělat, ale nejspíš si budete muset svoji vůli účet zrušit nechat ověřit na místním notariátu…, otázkou je zda vám česká (soukromá) banka takovouto ´vůli´ (ověřenou cizím notariátem) vezme. Klidně se může stát, že nikoli. Proto doporučuji se na tomto úkonu nejprve dohodnout telefonicky.

noen

Stačí sepsat písemnou žádost o zrušení účtu k datu,napsat své kontaktní údaje,jm.,příj­m.,dat.naroze­ní,adresu,tel,e-mail,č.účtu.Dále je potřeba vrátit karty vydané k tomuto účtu,nejlépe přestřižené a v žádosti uvést ať dojde k jejich zrušení.Celý dopis musí být adresován bance,nebo konkrétné pobočce u které byl založený, a hlavně musí být podepsán dle podpisového vzoru!!!Pokud se bude podpis lišit,banka nezruší účet!!!

Další možností je,aby jste polnou mocí pověřila zmocněnou osobou,ale tato PM musí být ověřená notářem (což není problém ani v zahraničí),ale zmocněná os.v ČR bude muset mít ověřený překlad s kul.razítkem, což je dost drahá záležitost!!!