Mexxyn

Jak zregenerovat hlasivky ?

Byli jsme s přáteli venku a bohužel jsme všichni mluvili hodně a navíc hlasitě. Do toho jsem ještě trochu nastydla. Takže mám teď kašel a už druhý týden se mi špatně mluví, hlasivky prostě stávkují. Nemáte někdo nějakou radu, čím/jak hlasivky léčit (kromě toho, že se snažím co nejméně mluvit) ? Předem díky.

Nejlepší odpověď
beer

Dřív jsem hodně přednášel a problémy míval. Doktor mně předepsal popíjení Vincentky a inhalace – většinou pomohlo.
Totéž a ještě více zde:
http://zeny.e15­.cz/clanek/pro-zdravi/kdyz-hlasivky-mlci
Doplňuji:
Hlasivkový klid jsem někdy musel řešit dokonce i psaním místo mluvení, jinak to kolikrát skutečně nešlo..No a taky to skončilo jednou špitálem – měl jsem už na hlasivkách srůsty. Tedy jakmile se to klidem, inhalacemi a Vincentkou nezlepší, neotálej s návštěvou lékaře !!

Další odpovědi
marci1

Souhlasím s „beer“. Hlasová hygiena ( nemluvit ), inhalace Vincentky+třeba kapky Ambrobene ( volně prodejný lék ). Vincentku si může zakoupit i ve formě bonbónů na cucání. Pokud se nezlepší, navštívit lékaře.
Doplňuji:
Opravuji : můžete.