Jak zprovoznit tiskárnu IEEE1284

Dobrý den,
mám windows 8. Koupila jsem si tiskárnu, ale po zapojení se mi nenačítá. V zařízeních se mi objevuje jako IEEE1284-controller "tiskárna není připojená". Driver by měl být nainstalovaný, ale nerozeznává to tiskárnu.

Jinak tiskárna je přes LPT port, ale vyměněný kobel na převáděč LPT > USB port.

Neví někdo co s tím? děkuji.

Odpovědi:

Stříbrný

Nejsem si úplně jistý: máš tiskárnu s paralelním portem (ergo IEEE1284) a spojuješ ji přes tu kabelovou redukci s USB portem počítače? Protože jestli naopak, tak to nefunguje. Tuto redukci mám doma. Opačnou redukci - z paralelního portu PC na USB port tiskárny - jsem neviděl v žádné nabídce (okolo doby, kdy jsem si ji pořizoval) a myslím, že ani teď neexistuje. Už jsem ji milion roků nepoužíval, ale teď jsem zkusmo zasunul holou redukci (bez připojené tiskárny) do USB a systém našel "USB zařízení" a pak "podpora tisku přes USB" (WXP; W8 by to měl udělat podobně). Pokud ti to udělá taky, tak jsi na půl cesty. Po připojení a zapnutí tiskárny by se měla detekovat. V ovladači, který se poté nainstaluje, bude možná nutno vypnout obousměrnou komunikaci. V zařízeních se to musí objevit prvořadě pod USB, ne pod IEEE. Opakuju: s touto redukcí nejde připojit USB tiskárnu na paralelní port PC. To by se muselo řešit USB hubem (pokud už není volná USB zdířka v PC).

Bronzový

Vedle ovladače tiskárny musíš prvně nainstalovat ovladač toho převodníku na USB>LPT, co se zobrazuje jako IEEE1284-controller. Zkus hledat na netu, pak uvidíš i tiskárnu :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.