bena

Jak zprovoznit novou flasku?

Mám nově koupený USB flash disc Verbatim 8GB. Moc tomu nerozumím. Když ji mám v PC a polikám na ní, tak mi to nabízí abych ji zformátoval, což jsem taky udělal už asi stokrát. Napíše mi to, že je to ok, když to odsouhlasím tak mi to hned napíše, že je tam nějaká chyba a tak. Také jsem zkoušel různé formáty FAT a NTFS, ale je to stejný. Já tedy nevím ani co ty formáty znamenají. Na netu je spousta rad, ale pro mě jakoo laika dost nesrozumitelných. Pomůžete prosím? Děkuji
Doplňuji:
Zatím moc děkuji. Zkusil jsem restartovat PC i znovu připojit flah, ale nic. Hlášku mi to hlásí tuto: „Systém windows nemohl dokončit formátování“.

Nejlepší odpověď
Johny_r

FAT a NTFS jsou tzv. souborové systémy, tedy způsob, jakým jsou data na flashce uložena. U USB disků se většinou používá systém FAT, byť je starší. Výhody NTFS na flashce kromě určitých specifických situací nepoznáte. Tolik k teorii.

Pokud jste USB disk zformátoval a formátování proběhlo, měl by fungovat. Pokud hlásí nějaké chyby, napište prosím jaké a kdy se chyba objeví. Je také dost pravděpodobné, že je disk prostě vadný. U flashek se to stává relativně často. Pak by neměl být problém ho reklamovat. Zkuste ho také použít v jiném počítači a v jiném USB portu Vašeho počítače. Pokud se bude chovat všude stejně, je problém pravděpodobně na straně disku.

Další odpovědi
Hykam

Pravděpodobně se jedná o vadný kus, řešil bych to reklamací.
Možná by jste mohl ještě ten a samý úkon zkusit na jiném PC

Pájo

Po připojení Flashe do USB portu PC by se měly nainstalovat ovladače – PC by jí mělo rozpoznat a pak už by měla fungovat. Zkus ji znova připojit. Pokud se bude vše opakovat, máš asi vadný kus. Můžeš ještě zkusit restartovat PC.

bena

Tak jsem asi omylem uzavřel řešení mého problému. Omlouvám se. Jsem to nový. Lze to nějak znovu otevřít, abych se dozvěděl další informace od rádců? Nebo musím otázku položit znovu? Díky

kablik

Zprovoznit flešku je naprosto jednoduchá věc, předně se vykašli na rady mudrců, nic neformátuj, nezabírej se různými formáty, ALE vsun flešku do USB, otevři si soubor který nani chceš nahrát, at je to obrázek, film, nebo co chceš, označ ho kliknutím naněj, zmodrá, otevře se ti vlevo menu, vybereš Přesunout soubor, nebo Kopírovat soubor, odklikneš a soubor se ti přehraje. Nyní můžeš flešku použít v jiném počítači, vDVD přehrávači, nebo v nových televizorech který mají USB. Jakmile máš na flešce něco nahranýho a zapojíš ho do PC, tak ti namonitoru naskočí tabulka co chceš se soubory na flešce dělat, řid se tímto, je to jednoduché. Vyskoušej tento postup, můžeš mne kontaktovat na mejlu , hodně zdaru, kablík…

bena

Děkuji za radu – bohužel to ale nefunguje. Zkusil jsem i třeba vytvořit dokument ve wordu a rovnou ho uložit na flashu, ale kdykoli se jakkoliv „dotknu“ té flashky tak na mě okamžitě vyskočí hláška. Jestli chci formátovat USB disc. Tak už opravdu nevím. (Asi poletí z okna 🙂