Falcon

Jak zprovoznit flashku?

Mám dvě stejné flashky 4GB,které různě kolují mezi kamarády,kde si kopírujeme fotky,filmy atd.Nyní se na té jedné objevilo,že je disketa chráněná proti přepsání a odstraňte ochranu.Jsou tam fotky a film,které nejdou vymazat,ani tam zkopírovat nic jiného.Nevím,jak to odstranit,nikdo neví,jak se to mohlo stát,nikdo s tím údajně nic nedělal.Ani znovu naformátovat to nejde nic.Nevíte někdo co s tím? Na žádné jiné se mi to nikdy ještě nestalo.Díky
Doplňuji:
Přepínač na ní není…

Nejlepší odpověď
arygnoc

4GB flashka stojí stovku.
kupte novou.

nemá cenu se s tím trápit.

Další odpovědi
Hlada

Není na ní přepínač? Jestli ne, tak zkuste čínský prográmek BOOTICE. Opraví MBR a disk naformátuje.

suaeda

Flashdisky tak jako další komponenty k PC odchází. A pokud na tu Vaši flashku nikdo nedal nějaký zabezpečovací soft a nemá žádnou pojistku tak věřte, že se s Vámi loučí. Mě již přestali fungovat 2 flashky. A také se mi u té poslední stalo, že se nedala úplně smazat. Doporučuji koupit novou kvalitní flashku. A raději nyní paměťovým mediím založených na technologii flash méně věřte. Klasické přenosné hardisky jsou pokud se s nima zachází opatrně daleko trvanlivější na časté přepisování a ukládání dat.

kablik

některý flešky po zasunutí do USB nabízejí možnost ochrany zaheslováním,pokud je to tvůj případ, tak to udělal někdo z uživatelů, tímpádem je to jasný ale to asi není tvůj případ, asi jde o nějakou vadu, pátrej…