AndysekCze

Jak zprovoznit flash disk

Dobrý den,
Příjdu domů, píchnu moji 8GB flashku naformátovanou na NTFS (byla FAT32) spustím Eclipse a najednou celá spadne a ani nejde naformátovat… předem děkuji za odpověď :)

Odpovědi
gecco

Píchnu – KAM???
To, že spustíš nějakej soft je nepodstatné…
___
Zkus jiný port USB, případně jiný počítač…
Pokud ani tak nepojede – prostě odešla, s tím nic nenaděláš…
😉

arygnoc

áno, podal ste skutočne výstižný popis činnosti, ktorý s flash diskom prevádzate.

ono je to totiž tak, že i tá blbá fleška potrebuje nejaké rozumné zaobchdzanie – nie ju vyšklbnúť, ale použiť „odobrať hw“, dodržiavať formátovanie ideálne zhodné s počítačom, nevystavovať ju tepelným výkyvom (napr. slnku za čelným sklom auta) a proste si troška tú vecičku vážiť.

mám niektoré flešky roky a bezproblémovo.

pokiaľ chcete poradiť, neuškodí dať aj vhodné informácie – napr. do akého portu „picháte“, os (toho, do čoho to „picháte“), stav ovladačov portov (viete, že sa dajú aktualizovať?), značka disku a také malé (závažné) drobnosti, ktoré pri diagnostike problému a jeho riešení pomôžu.

no a medzi nami – 8gb fleška odišla? no bóže, kúpte druhú, veď to nie je až taká investícia.

;-Q