Jak zprovoznit čísla na numerické klávesnici na ntb?

Zdravím, mám takový malý problém s klávesnicí na notebooku. Asi před měsícem jsem si kupovala nový ntb a až doteď bylo vše v pořádku. Problém je v tom, že mi nefungují čísla na numerické klávesnici. Přesto, že mám zapnutý NUM LOCK; nic se neděje. Prosím o nějakou radu, pevně doufám, že se najde někdo, kdo se v tom vyzná mnohem lépe než já. Děkuji.:)

Odpovědi:

Bronzový

Pokud je NUM LOCK zapnutý a tedy svítí, pak bych to tipoval spíše na fyzický problém - tedy uvnitř klávesnice. Zkus vzít šroubováček a odlípnout klávesy, vyčistit. Pravděpodobně ale bude spíše problém někde v kontaktu směrem k numerické klávesnici, raději bych NB reklamoval.

Bronzový

Přepíná se tlačítkem označeným Fn + NumLk ale vždy podle výrobce. Tyto klávesy jsou odlišeny barvou. Pozor na kláv. zkratku Fn + F4 (z') jde o vypnutí ntb nebo o uspání.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Dochy

Doporučil bych to párkrát zkusit přepnout. Někdy může být nesoulad mezi tím jaký indikátor svítí a co si počítač myslí. Ale to už asi máš vyzkoušené? A když numlock vypneš, fungují ta tlačítka normálně?

Tally

Přepínala jsem to už mnohokrát, ale je to pořád stejné. Ano, když je numlock vypnuté, tlačítka fungují normálně. A navíc tlačítko nikdy nebylo slyšet, ale přesto, že mám vypnuté ozvučení kláves, při každém zapnutí nebo vypnutí to udělá zvuk.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.