Tally

Jak zprovoznit čísla na numerické klávesnici na ntb?

Zdravím, mám takový malý problém s klávesnicí na notebooku. Asi před měsícem jsem si kupovala nový ntb a až doteď bylo vše v pořádku. Problém je v tom, že mi nefungují čísla na numerické klávesnici. Přesto, že mám zapnutý NUM LOCK; nic se neděje. Prosím o nějakou radu, pevně doufám, že se najde někdo, kdo se v tom vyzná mnohem lépe než já. Děkuji.:)

Odpovědi
Zbynas

Pokud je NUM LOCK zapnutý a tedy svítí, pak bych to tipoval spíše na fyzický problém – tedy uvnitř klávesnice. Zkus vzít šroubováček a odlípnout klávesy, vyčistit. Pravděpodobně ale bude spíše problém někde v kontaktu směrem k numerické klávesnici, raději bych NB reklamoval.

ptáč

Přepíná se tlačítkem označeným Fn + NumLk ale vždy podle výrobce. Tyto klávesy jsou odlišeny barvou. Pozor na kláv. zkratku Fn + F4 (z') jde o vypnutí ntb nebo o uspání.

Dochy

Doporučil bych to párkrát zkusit přepnout. Někdy může být nesoulad mezi tím jaký indikátor svítí a co si počítač myslí. Ale to už asi máš vyzkoušené? A když numlock vypneš, fungují ta tlačítka normálně?

Tally

Přepínala jsem to už mnohokrát, ale je to pořád stejné. Ano, když je numlock vypnuté, tlačítka fungují normálně. A navíc tlačítko nikdy nebylo slyšet, ale přesto, že mám vypnuté ozvučení kláves, při každém zapnutí nebo vypnutí to udělá zvuk.