Avatar uživatele
Tally

Jak zprovoznit čísla na numerické klávesnici na ntb?

Zdravím, mám takový malý problém s klávesnicí na notebooku. Asi před měsícem jsem si kupovala nový ntb a až doteď bylo vše v pořádku. Problém je v tom, že mi nefungují čísla na numerické klávesnici. Přesto, že mám zapnutý NUM LOCK; nic se neděje. Prosím o nějakou radu, pevně doufám, že se najde někdo, kdo se v tom vyzná mnohem lépe než já. Děkuji.:)

Zajímavá 0 před 3627 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Zbynas

Pokud je NUM LOCK zapnutý a tedy svítí, pak bych to tipoval spíše na fyzický problém – tedy uvnitř klávesnice. Zkus vzít šroubováček a odlípnout klávesy, vyčistit. Pravděpodobně ale bude spíše problém někde v kontaktu směrem k numerické klávesnici, raději bych NB reklamoval.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ptáč

Přepíná se tlačítkem označeným Fn + NumLk ale vždy podle výrobce. Tyto klávesy jsou odlišeny barvou. Pozor na kláv. zkratku Fn + F4 (z') jde o vypnutí ntb nebo o uspání.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

Doporučil bych to párkrát zkusit přepnout. Někdy může být nesoulad mezi tím jaký indikátor svítí a co si počítač myslí. Ale to už asi máš vyzkoušené? A když numlock vypneš, fungují ta tlačítka normálně?

před 3627 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Tally

Přepínala jsem to už mnohokrát, ale je to pořád stejné. Ano, když je numlock vypnuté, tlačítka fungují normálně. A navíc tlačítko nikdy nebylo slyšet, ale přesto, že mám vypnuté ozvučení kláves, při každém zapnutí nebo vypnutí to udělá zvuk.

před 3626 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek