Avatar uživatele
BEAES

Jak zpracovat dýni? Co z ní děláte vy?

Já ji pěstuji hlavně na dekoraci a také je z ní dobrý kompot......

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, Miroslavst, Bunnik před 4966 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Dýně je dobrá jako kompot, také kandovaná dýně není špatná, tou zdobím vánoční cukroví, dávám ji i do vánoční štoly a děti ji baští místo bonbónů, ale také ji upravuji jako zelí. Dýňové zelí nám chutná. Dýni rozkrojím, vydlabu, oloupu, nastrouhám ji na struhadle (na velkých slzičkách) a potom ji dusím stejně jako hlávkové zelí, ochucenou cukrem a octem, jen nedávám kmín. Podávám ji k pečenému masu stejně jako hlávkové zelí, k tomu brambory nebo knedlík.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Beaes dobrý! Já četl tchýni :D
............
Jo, kompot je dobrej. normálně zavařit na kostičky nakrájené a nezapomeň přidat ananasovou tresť. skoro žádnej rozdíl nepoznáš.
A protože dýni nemám a mám ji rád jako kompot, můžeš něco poslat. Pak dám kdyžtak pochvalu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
9 řemesel

Už jsem sem jeden podrobný recept dával …
Sorrry , nějak jsem to blbě pochopil.Mimo kompotu jen různé „bubáky“.Manželka je bohužel označuje za mou naklonovanou maličkost.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Jako ananasovej kompot,dá se přidat do indických jídel krájená na použky.A znáte dýňové čatní? mňam.K pečenému masu, paráda.
A zelí ,jak je tu popsané luxus.Pohrabte se na netu trochu v kuchařkách. Nebudete zklamaná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
BEAES

Miro OK, jak doděláš odrazky, tak si přijeď s vozíčkem, něco naložíme…

před 4966 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Miroslavst

Zítra budou odrazka, pozítří vyrážím :D

před 4966 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek