Elly

Jak zpívat sólo v kostele?

Zpívám ve sboru v kostele a dostala jsem v jedné písničce sólo. Myslím si ale, že zpívám dost potichu. Máte nějaké tipy jak zpívat více nahlas? Jsem alt.

Odpovědi
www

Neřeš to zde, ale v kostele.
Tam je někdo, kdo ti poví víc, případně může snížit hlasitost varhaník ap.
Názor
Doplňuji:
P.S: ten, kdo ti sólo přidělil bude ten nejsprávnější člověk. Na rozdíl od tebe i mne ví, proč to udělal! 😉

anonym

Sama, dycinky sama, pak by to byl sborový zpěv.

ivzez

Dýcháš-li správně do bránice,
a používáš-li správně hlavovou rezonanci,
nemůžeš už nic dalšího udělat.

Hlavně si dej pozor, abys pro samé soustředění
na hlasitost někde „neujela“.

Nuk nuk

Kostely -tedy pokud jsou to ty historické, gotické nebo barokní, mívají obvykle velice dobrou akustiku. To jak jsou stavěné, je právě proto, aby bylo vše dobře slyšet i bez použití mikrofonu (který tehdy neexistoval) a výraznější, ale normální mluvě či zpěvu. Takže bys měla být slyšet, pokud vyloženě nešeptáš. Ale chce to vyzkoušet v konkrétním kostele.

Liliana Steh

představ si že rveš na otravnýho mladšího bráchu(pokud ho nemáš nevadí jen si to představ)mě to pomáhá
Doplňuji:
*řveš promiň chybka