Jak zpevnit tělo a zbavit se obtíží?

Přes měsíc chodím do posilovny. Zvedám ale jen nízké váhy, jelikož mě často bolí a křupe mi v zádech, což je v mém věku dost na nic (19). A taky moc necvičím nohy, protože mimo jiné lupe i v kolenech, takže nějaké dřepy nebo výpady nepřipadají v úvahu. Mám taky diagnostikovanou lehkou konstituční hypermobilitu. Moje otázka tedy zní, jestli je možné ve fitness na strojích či s činkami za použití nižších vah zpevnit tělo, klouby (šlachy, vazy?) a posílit je, hlavně tedy ta záda, nebo je to ztráta času a jsou na to potřeba nějaká speciální cvičení? Děkuji

Odpovědi:

Ahoj.
Doporučuji si co nejdříve zpevnit břišní svaly a pak trénovat ostatní části těla.
Břicho je opora zad.

Pokročilý

Idealny je funkcni trening, pri ktorom sa posiluje jednym cvikom cele telo. Najlepsie je zacat s trenerom. Cvici sa hlavne s vlastnou vahou pripadne kettlebel je super, ale dolezita je technika. Skus napriklad plank, active hang, TRX, goblet drep

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

Chodit do posilovny, a zvedat jenom nizke vahy.., je ajko kdyb jste tam nechodil vubec.
Nekdo sice muze rict, ze : lepsi neco, nez nic..ale tohle je to : nic

Posiluji uz nekolik let, mam sve osobni trenery.
Po nekolika mesicich me naucili, ze : nez zvedat lehke cinky 3 krat 15 , tak je ucinnejsi, efektivnejsi zvedat 3 krat 5 tezsi.
Nesmite setrit, ..jde o Vase zdravi
najmete si ( alespon do zacatku ) ve fitness sveho osobniho trenera
Bez nej bych neabsolvovala ani hodinu.
Muzete si naopak moc ublizit.

Chodit do fitnessu neni jenom " o svalech " ..

naucite se tam mnohem, mnohem vic
Pochopi to ale jen ten, kdo to opravdu absolvuje, a vydrzi
-iv-

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.