Pavel95

Jak zpevnit tělo a zbavit se obtíží?

Přes měsíc chodím do posilovny. Zvedám ale jen nízké váhy, jelikož mě často bolí a křupe mi v zádech, což je v mém věku dost na nic (19). A taky moc necvičím nohy, protože mimo jiné lupe i v kolenech, takže nějaké dřepy nebo výpady nepřipadají v úvahu. Mám taky diagnostikovanou lehkou konstituční hypermobilitu. Moje otázka tedy zní, jestli je možné ve fitness na strojích či s činkami za použití nižších vah zpevnit tělo, klouby (šlachy, vazy?) a posílit je, hlavně tedy ta záda, nebo je to ztráta času a jsou na to potřeba nějaká speciální cvičení? Děkuji

Odpovědi
Falls

Ahoj.
Doporučuji si co nejdříve zpevnit břišní svaly a pak trénovat ostatní části těla.
Břicho je opora zad.

dalid

Idealny je funkcni trening, pri ktorom sa posiluje jednym cvikom cele telo. Najlepsie je zacat s trenerom. Cvici sa hlavne s vlastnou vahou pripadne kettlebel je super, ale dolezita je technika. Skus napriklad plank, active hang, TRX, goblet drep

gagaga

Chodit do posilovny, a zvedat jenom nizke vahy.., je ajko kdyb jste tam nechodil vubec.
Nekdo sice muze rict, ze : lepsi neco, nez nic..ale tohle je to : nic

Posiluji uz nekolik let, mam sve osobni trenery.
Po nekolika mesicich me naucili, ze : nez zvedat lehke cinky 3 krat 15 , tak je ucinnejsi, efektivnejsi zvedat 3 krat 5 tezsi.
Nesmite setrit, ..jde o Vase zdravi
najmete si ( alespon do zacatku ) ve fitness sveho osobniho trenera
Bez nej bych neabsolvovala ani hodinu.
Muzete si naopak moc ublizit.

Chodit do fitnessu neni jenom " o svalech " ..

naucite se tam mnohem, mnohem vic
Pochopi to ale jen ten, kdo to opravdu absolvuje, a vydrzi

  • iv-