Michal Kole

Jak zpěvačky a zpěváci vědí, kdy mají začít zpívat, když má píseň třeba půl minutovou předehru, kdy hrají jen nástroje ?

To si počítají kolikrát třeba se bouchne do bicích ?

Když zpívá jeden tak je to ještě leháro, ale co když musí začít všech 5 najednou ?

Nejlepší odpověď
Drap

Podle hudby přece. Ví při kterém tónu mají záčít

Další odpovědi
hanny 2

Michale k tomu mají dokonale vyvinutý hudební sluch a taky to mají mnohokrát nacvičené.A i kdyby všechno selhalo,tak jim určitě dá někdo nenápadně znamení!

bolak

Když jich zpívá 5, tak je to to samý jako kdyby zpíval 1, každýmu přece stačí vědět kdy má začít on sám, protože ostatní to mají zrovna tak. Jinak není potřeba nic víc, než zapamatovat si posledních pár tónů před jejich nástupem, případně na zpěváka někdo z kapely kejvne nebo mu jinak pokyne, že přijde jeho nástup.

A není to záležitost jen zpěváků, to samý se dělá i u orchestrální hudby, když má někdo sólo. Člověk se potřebuje soustředit sám na sebe a né dvě minuty počítat, kolikrát zasebou udělali žestě „m cáca – m cáca“. Tam to znamení většinou dává sám dirigent.

Lenča59

no tak podle těch nástrojů ;) zpěváci si tu písničku poslechli nejmíň 40X aby se ji správně naučily…tak prostě vědí kdy mají začít. To by poznal každý i ty =)