Stingo

Jak znovu narovnám pokroucené stránky knihy polité vodou?

?

Nejlepší odpověď
marci1

Pokud jsou polity čerstvě, tak vyfénovat, vložit do knihy nějaký bílý papír ( až to bude suché ) a zatížit nějakou tlustější knihou. Upozorňuji, že stránky již nikdy nebudou 100 % rovné, ale aspoň tak.

Další odpovědi
Calimë

pokud je to od té vody i vytvarované (například někomu rozevřená kniha spadla do louže) tak jde prostě vzít žehličku, vždy pár stránek dát mezi dva listy papíru a přežehlit (je správné mít papír který přikládáme čistý a nepotištěný!)
už jsem to jednou takto prováděla, mamka našla na nádraží deštěm promáčenou knihu a cestou domů jí uschla, takže když jsem se asi za týden nabídla že to spravím, stránky byly o mnoho rovnější a v pořádku :)

honza19hk

nechat vyschnout a pod lis.
Pozor ale pod jaký aby se daly stránky ještě odlepit,pokud to nacpeš pod nějakou tisícitunu někde na dílně tak se listy spojí.