Larissa

Jak znovu načíst operační systém win 7?

No,
budu prodávat svůj notebook, ale potřebuji, aby tam už nebyly moje věci. Mám tam spoustu programů, takže odinstalovávat je po jednom se mi nechce.

Jak to „hromadně zničit“?
Vím, že když se třeba dává nový systém, tak je tam možnost zachovat soubory, nebo ne. Ale já už to CDčko nemám, alespoň nevím kde…

Jde ho tedy nějak aktualizovat, nebo tak něco…?

Odpovědi
bolak

Zálohu disku zřejmě nemáš uloženou, takže jedině zformátovat a znovu nainstalovat systém.

Uložit si data, která jsou pro tebe důležitá, půjč si od někoho CD nebo DVD s Win7 (kdo ví na čem se to teď prodává) a jdi na to.

Michal Kole

I zformátovaného disku, lze obnovit data.

Nastartuj z Live CD hiren'boot CD a spusť z něj program CCleaner pak dej nástroje a čistič disku dej vyčistit: Celý disk a zaškrtmout mininámálně Advanced

Trvá to několik hodin záležitosti na velikosti pevného disku. Zatím můžeš jít do bazénu si zaplavat. Umíš ?

Po smazání pevného disku, vyjmeš CD s Hiren Boot CD vložíš DVD o Windows 7 a znova nainstaluješ

Pokud máš na disku image od výrobce tak se podívej do manuálu jak se disk obnovuje
Je to stisk nějaké klávesy při bootu (startu) než se objeví Windows nebo při orvní obrazovce, kde je název notebooku, procesor, RAM, … zobrazí se menu obnovovače (recorver) a klikneš na recorcver a potvrtdíš pak počkáš restartuje se system a už máš Windows jako když si notebook koupila