eLMo

Jak znova naladit programy?

Tetě na TV zmizely programy (čt1,2,24…). Zkoušeli jsme manuální i automatické digitální ladění, najde to ale jen 5 programů – Barrandov, programy Novy a Primy. Při výměně kabelu se nic nezměnilo. Kde může být chyba? Jak je znova naladíme?
Doplňuji:
Bydlíme na bytovce, takže máme klasickou anténu všichni. Teta bydlí v bytě, který je od antény na střeše úplně nejdál.

Odpovědi
nonnel

Musíš být konkrétnější. Máte normální antény nebo satelit nebo kabelovku?

Bedy

Zkuste pootočit s anténou nebo zkontrolujte, zda-li vysílač nemá zrovna výluku na jednom z kanálů na kterých vysílá.

cochee

Je-li to pozemní digitální vysílání (DVB-T), tipnul bych si, že v tetině lokalitě přesunuli vysílač jinam a nový anténa nepřijímá, např. je natočena nevhodným směrem. Záleží na místě – mělo by se to dát dohledat na webu, co se děje – např. viz zdroj.

Zdroj: http://www.di­gitalnitelevi­ze.cz/

isteron

Pokiaľ ide o novší typ tv, mal by mať automatické ladenie.