Jak zní definice informovanost veřejnosti

Chtěla bych vědět definice „informace, informovanost, veřejnost“ – a odkud čerpáno

Nejlepší odpověď
annas

Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost definuje tyto pojmy takto:

Informace – 1.zpráva, údaj – podat, získat inf. o někom, o něčem
2. informování – předběžná informace
3. teorie – matematický obor zabývající se přenosem a zpracováním informací.

Informovanost – být zpravený o něčem, poučenost, znalost něčeho.

Veřejnost – 1. souhrn všech jedinců určitého společenství, společnost, občané – světová veřejnost, sportovní veřejnost.
2. veřejné místo, prostředí – vystoupit na veřejnosti