blesk26

Jak zní definice „dopravní obsluhy“?

Pokud je před parkovištěm značka zákazu vjezdu a pod ní dodatková informace „Mimo dopravní obsluhy“, na koho ta značka vlastně platí a neplatí? Tím, že tam jedu zaparkovat, se přeci jedu „dopravně obsloužit“, nebo ne?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

vyhláška č. 30/2001 Sb., kterou se provádějí pravidla provozu na pozemních komunikacích a úprava a řízení provozu na pozemních komunikacích, je účinná od 3.11.2001 (vyhlášena v částce 11/2001):

ust. §15 odst. (3)

Dodatková tabulka c. E 13 s nápisem „JEN DOPRAVNÍ OBSLUHA“ omezuje
platnost znacky, pod kterou je umístena, na vozidla zajištující zásobování nebo lékarské,
opravárenské, údržbárské, komunální a podobné služby pro oblast za znackou, na vozidla s
oznacením c. O 1, vozidla taxislužby a na vozidla, jejichž ridici, poprípade provozovatelé
mají v místech za znackou bydlište, sídlo nebo garáž; pro tato vozidla neplatí znacka, pod
kterou je umístena dodatková tabulka s nápisem „MIMO DOPRAVNÍ OBSLUHY“.

Zdroj: http://www.mdcr­.cz/NR/rdonly­res/97EAFFC7-63FF-461F-A8BA-DE5018DBE150/­0/302001.pdf