afro.minerva

Jak zmírnit zánět dásní?

Těhotenství mi dalo docela zabrat. Udělal se mi skoro v celý puse zánět dásní. Sice to léčím spolu se zubařkou jak se to dá, ale pořád to tvá a občas se to i zhorší. Neznáte nějaký způsob, jak to úplně vyléčit? Už mě to docela rozčiluje, jak mi pořád krvácí dásně…

Nejlepší odpověď
vecernice

Skusila bych nějaký bylinky-myslím že šalvěj lékařská na vyplachování,ale docela určitě mám vyzkoušenej propolis.Kosmetika od aloe vera tedˇ vyrábí zubní pastu,která zaceluje krčky,zabranˇuje krvácení dásní a tím i dásně léčí.

Další odpovědi
Michal

Často vyplachovat ústa šalvějí-odvarem,heřmánkem,a po celou dobu nejíst dráždivá jídla.Konečně jako mamina,gratulu­ji,pečlivě kontrolovat jídelní lístek a pitný režim!

pimpinella

Pokud nejste výrazně alergická na včelí bodnutí – zkuste pro lepší hojení propolis. Prodávají kapky v zelené lékárně.Prodávají se i hotové ústní vody, ale ty asi nebudou tak účinné. Nakapat do vody a proplachovat.Ale jinak to vypadá, že vám děťátko papá vitaminy. Takže vitamíny B, kyselinu listovou, ta zvláště v těhotenství je potřebná. Dále zinek a omega3 Soupravu zapít Magnézií. Pokud vám to nepomůže, rozhodně Vám to neuškodí.