Ondrej01

Jak změřit objem lízátka v mm3? :D

Zdravím, jde o soutěž. Jde o lízátko Chupa Chups bez klacíku. Nepotřebuji odpověď, jen se ptám jestli nevíte jak to mám změřit? Přemýšlim nad tím snad 10 minut a nic mě nenapadá. Díky moc!

Nejlepší odpověď
Alesh

Pomocí odměrného válce, ne? Nejprve ho tam ponoříš celé, pak lízátko vylížeš a pak ponoříš klacík, delta hodnot je objem lízátka bez klacíku.

Další odpovědi
RedC22

Napadají mě dvě metody (ale fakt nic světobornýho):

Ponořit do oměrnýho válce a kolik vody to vytlačí, to je tvůj objem. Pro přesnější výsledek by stálo o úvahu, naházet jich tam víc a objem pak vydělit jejich počtem.

Vzít šupleru a pořádně to proměřit. Pak už je to jenom matematika.

Osobně bych asi zvolil šupleru, už jenom proto, že odměrný válec nemám k dispozici.

bolak

Koupíš sud, naplníš ho vodou, vysvlečeš se, vezměš lízátko, skočíš do sudu a zapíšeš hodnotu. Pak to samý uděláš bez lízatka a ty dvě hodnoty od sebe odečteš.

Jak myslíš že v obchoďákách vážej ty uzený kuřecí stehna, melouny a všechny ty ostatní věci co tam maj předpřipravený v sáčku s čárovým kódem?

led

Pokiaľ by šlo o lízatko:
Obří lízátko Chupa Chups
http://nase-darky.cz/originalni-darky/obri-lizatko-chupa-chups
guľového tvaru, kde je priemer 10,5cm
použite vzorec na výpočet objemu gule

Fienir

Změř si poloměr lízátka (třeba šuplerou) a pak ho dosaď do vzorce:
V=(4/3)r3
kde V je objem, r je poloměr a pí má přibližnou hodnotu 3,141592654

Nebo můžeš přes ten odměrný válec, ale s jedním lízátkem takové přesnosti nedosáhneš.

honza19hk

už jsem se leknul že chceš měřit ty hradecký „lízátka“. Jinak výsledek by mě docela zajímal:-)