Pokročilý

Jak změřím délku kroku?

Přijde mi, že když se budu soustředit na to, jaká ta délka je, tak budu dělat jinak dlouhé, než nevědomě.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Máš-li krokoměr (nebo možnost si jej půjčit), je to jednoduché - prostě běž ´odněkud´ a ´někam´ - rovně.
Krokoměr ti spočítá počet kroků a tím pak vydělíš vzdálenost mezi začátkem a koncem trati.

Další odpovědi:

Zlatý

Odměř si na př. 10 m a spočti kolik kroků na tuto vzdálenost potřebuješ. Délka kroku je 10 / počet kroků. Nepotřebuješ žádný krokoměr. čím větší vzdálenost tím přesnější.

Pokročilý

Nebo ještě jinak, ujdi stálým krokem třeba 10 kroků poté změř vzdálenost ( například 7m ) a vydělíš vzdálenost počtem kroků. 7:10=0,7m . je to lepší než jít po dané dráze, protože ti nemusí vyjít kroky k cíly a i kdyby mohl bys je dělat větší, nebo menší aby ses vešel a to by zkreslilo výsledek.
Doplňuji:
V podstatě jde o to stejné co psal mowla, jenom ten krokoměr mi přijde zbytečný, není nutné jít dráhu 100m. Pro větší přesnost můžeš ještě udělat více pokusů kdy budeš měnit počet kroků třeba na 20 a poté 30 a vypočítáš podle stejného vzorce. výsledek by se neměl moc lišit.

Diskuze k otázce

Pokročilý

Kiti

mowla - jak snadný, a přitom mě to nenapadlo :D

anonym

;-)

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 245
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 132
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 99
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 82
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.