Kiti

Jak změřím délku kroku?

Přijde mi, že když se budu soustředit na to, jaká ta délka je, tak budu dělat jinak dlouhé, než nevědomě.

Nejlepší odpověď
anonym

Máš-li krokoměr (nebo možnost si jej půjčit), je to jednoduché – prostě běž ´odněkud´ a ´někam´ – rovně.
Krokoměr ti spočítá počet kroků a tím pak vydělíš vzdálenost mezi začátkem a koncem trati.

Další odpovědi
mosoj

Odměř si na př. 10 m a spočti kolik kroků na tuto vzdálenost potřebuješ. Délka kroku je 10 / počet kroků. Nepotřebuješ žádný krokoměr. čím větší vzdálenost tím přesnější.

geekocz

Nebo ještě jinak, ujdi stálým krokem třeba 10 kroků poté změř vzdálenost ( například 7m ) a vydělíš vzdálenost počtem kroků. 7:10=0,7m . je to lepší než jít po dané dráze, protože ti nemusí vyjít kroky k cíly a i kdyby mohl bys je dělat větší, nebo menší aby ses vešel a to by zkreslilo výsledek.
Doplňuji:
V podstatě jde o to stejné co psal mowla, jenom ten krokoměr mi přijde zbytečný, není nutné jít dráhu 100m. Pro větší přesnost můžeš ještě udělat více pokusů kdy budeš měnit počet kroků třeba na 20 a poté 30 a vypočítáš podle stejného vzorce. výsledek by se neměl moc lišit.

Kiti

mowla – jak snadný, a přitom mě to nenapadlo :D

anonym

😉