Avatar uživatele
norek

Jak zmenšit soubor?

Chci načíst na spolužáci.cz fotky ,ale nebere mě to,že je soubor moc velkýjak mám zmenšit fotky abych je tam mohla vložit.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Jahoda před 5013 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

použij prohlížeč obrázků (xnview, irfanview, zoner, picasa,…) nebo grafický editor (gimp, photoshop, photopaint, …)

všechny umí změnit rozlišení obrázku a zmenšený obrázek znovu uložit, pro fotografii na web by mělo být optimální tradiční obrazovkové rozlišení asi 1024×768 … plus/minus, se zachovanim puvodniho pomeru stran samozrejme

//

lze to udělat i na webu bez instalování jakékoliv aplikace…
1/ http://www.pix­lr.com/editor/
2/ [[Open image from computer]], vybrat obrázek v počítači
3/ Menu Image->Image Size…
4/ změnit width na požadovaný počet pixelů na šířku, či height na požadovaný počet pixelů na výšku … druhý rozměr se dopočítá kvůli zachování poměru stran… [[OK]]
5/ zmenšený obrázek opět uložit, Menu->File->Save .. [[OK]]

//

fotografii na web vždy ukládáme ve formátu JPG/jpeg … (v žádném případě ne TIFF, PNG, GIF apod. tyto formáty mají jiné pole působnosti , a už vůbec ne BMP – tento formát už dnes nemá žádné využití, přesto se s ním setkáváme, především kvůli zaostalému Malování, které ho mívalo jako implicitní formát)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
9 řemesel

Ale na to stačí Zoner Photo Studio či jen jejich prohlížeč.Já ho používám při posílání fotek mailem , je to strašně jednoduchý ,takže to zvládnu i já.Ta nabídka je u prohlížeče vlevo.A ČESKY!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek