Anuket

Jak změnit u záchodu odpad? Konk. z šikmého na zadní.

Dobré odpoledne,

příští týden hodláme začít s rekonstrukcí koupelny, tak průběžně nakupujeme materiál. Dnes při výběru záchodu jsme narazili na malý/velký problém, nemůžeme sehnat záchod se šikmým odpadem. Ještě tři roky zpátky jsme ho kupovali babičce a nebyl problém, ale teď je k nesehnání. Tudíž otázka pro kutily. Napadlo nás, že šikmý odpad by teoreticky mohl být předělatelný i na zadní.

Tudíž se ptám – máte s tím někdo nějaké zkušenosti? Případně, jak by se to dalo udělat? Pokud se dá najít na netu nějaký článek (já jsem nenašla, možná budete lepší), tak mi ho klidně pošlete.

Děkuji za případné odpovědi.
Doplňuji:
Drape, děkuji, to nás vůbec nenapadlo. Rekonstruovat budeme s přítelem, zatím jsme se ani jeden s takovým problémem nesetkali a instalatéra volat nechceme. Místo není problém, ale vůbec mi v hlavě neklaply T-kusy. Děkuji moc. 🙂

Nejlepší odpověď
Drap

Je to případ od případu.Záleží kolik je tam místa. Místo totiž může být limitující. Jinak by neměl být problém šikmou odbočku v potrubí vyměnit za T kus. Každý instalatér si s tím bez problémů vyradí.