tto_mas

Jak změnit system FAT32 na NTFS na flešce?

Zkoušel jsem všechny zde popsané způsoby a nic. na příkazovém řádku to napíše – Chyba dat / cyklická redundantní kontrola/. Není možné upozornit ostatní součásti na změnu tohoto svazku.
Díky za radu

Nejlepší odpověď
Bedy

NTFS není vhodný pro flešky, protože jsou optimalizovány pro rychlé odebrání.
Pokud by Vám nevadilo, kdybyste před každým odpojením flešky chvilinku počkal (10 sekund +/-) a dole u hodin klikal na ikonku Bezpečně odebrat hardware, postupujte následovně.
Otevřte Tento počítač a na Vyměnitelný disk (n:) klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vlastnosti. Tam klikněte na hardware a uvidíte tam model a typ flešky. Na něj kliknete a dole zvolíte Vlastnosti. V tom okně, co se objeví klikněte na Zásady a zvolte Optimalizovat pro výkon.

Na flešky doporučuju FAT32, protože kompatibilní napříč systémy a zařízeními. Pamatujte, že NTFS Vám půjde pouze na novějších Windowsech (od verze 2000, pomuni-li starší verze Windows NT) a ve většině Linuxových distribucích. Flešku Vám nevezmou DVD přehrávače, satelity, set-top-boxy, autorádia a podobná zařízení.
Máte-li potřebu na flešku ukládat soubory větší, jak 4GB, doporučil bych exFAT, který je speciálně vytvořen pro tahle vyměnitelná zařízení jako jsou flešky, paměťovky,.. exFAT zřejmě taky nevezmou satelity a podobné, na většině Linuxových verzí taky nepůjde, ale aspoň nemusíte hlídat to odebírání a fleška pojede asi rychleji.

Další odpovědi
anonym

Zkoušel jste naformátovat jej v FAT32 a po úspěšném formátu jej znovu naformátovat ale nyní zatrhnout NTFS?