vrchal

Jak změnit rychlost audio záznamu mezi soubory „originál“ a „kopie“ pro MP3 ?

Mám vinyl desku s rychlostí 16 a na gramofonu 33 či 45. Když to takto stáhnu do mp3, jak tomu pak dát v jiném souboru „lidskou“ rychlost ? Jedná se o záznamy divadelních představení Činoherního klubu z konce 60. a počátku 70. let.

Odpovědi
briliant

Myslím, že nebude vhodné přehrávat gramofonovou desku jinou rychlostí než je uvedena na desce. Při nesprávné rychlosti může dojít k poškození drážek desky i poškození přenosky vč. jehly.