Jan Pavlik

Jak změnit příjmení dcery bez souhlasu otce?

Prosím o tipy

Nejlepší odpověď
Drap

Legálně bez souhlasu otce nelze.

Další odpovědi
marci1

Bez souhlasu otce může o změně rozhodnout soud. Je to však dosti komplikované.
„Soud změnu příjmení nepovolí, jestliže by změna byla v rozporu s potřebami a zájmy nezletilého, naopak ji povolí, zejména jde-li o příjmení hanlivé nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod. Pokud příjmení vašich dětí není hanlivé nebo směšné, návrh na soud by musel být skutečně pečlivě odůvodněn tak, aby soud mohl shledat existenci ‚vážného důvodu‘. Jestliže biologický otec na děti platí výživné a stýká se s nimi, soud v drtivé většině případů vážný důvod neshledá a rozhodnutí o nahrazení jeho souhlasu nevydá,“ uvádí k podobnému dotazu v internetové právní poradně advokátka JUDr. Lucie Štursová."
Více ve zdroji.

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/radio­zurnal/zurnal­servis/_zprava/1411160

pizlicka

Tohle je nanejvýš drzá otázka! Pokud se takto ptáš, zrejmě to nelze, protože otec poctivě na sve dite alimenty platí. Toto by šlo pouze v pripade, že se otec o dítě NEZAJÍMÁ, NEVÍDÁ, NEPLATÍ ALIMENTY. Pokud alespoň platí alimenty a zajímá se už tím, ze nesouhlasí se změnou, tak nepokládej sem podlé dotazy!

led

Legálne svadbou, súdnym rozhodnutím v prípade odôvodneného právne uznateľného dôvodu, ale po nadobudnutí plnoletosti vlastným rozhodnutím z dôvodov uvedených v zmysle zákona.

ivzez

Legálně jedině prostřednictvím soudu.

K předchozím odpovědím:
Placení výživného se změnou příjmení dítěte nesouvisí.
Dlužné výživné není důvodem pro změnu.
A naopak – i kdyby otec se změnou příjmení souhlasil,
vyživovací povinnost by měl dále.

dubraro

Počkat, až bude plnoletá a změní si ho sama. Nebo se vdá.